Добавлено:
0

Гейзерна кавоварка готує напій за рахунок парового тиску. Вперше гейзерні кавоварки з'явилися на початку дев'ятнадцятого століття. Найбільш вдала і популярна модель гейзерної кавоварки «bialetti moka» була розроблена 80 років тому талановитим італійцем Альфонсо Биалетти. Перші моделі були виготовлені з алюмінію, а більш сучасні моделі виконуються з алюмінію, нержавіючої сталі і кераміки.

 

Складові частини пристрою

Гейзерна кавоварка має дві ємності. Нижню ємність наповнюють водою, а верхня поступово наповнюється готовим напоєм. Дві ємності розділяються фільтром у вигляді воронки. В цей фільтр засипають мелену каву. У верхній ємності є трубка з дном, яке представляє собою фільтр, ущільнений прокладкою.

Види кавоварок даного типу

Гейзерні кавоварки бувають звичайні і електричні. Звичайні кавоварки ставлять на плиту точно так же, як чайник. А електричні кавоварки працюють від електрики і, відповідно, щоб приготувати напій потрібно підключити кавоварку до мережі.

Принцип роботи

 

Розглянемо, як працює гейзерная кавоварка. Нижня ємність заповнюється водою. Під час нагрівання вода поступово перетворюється на пару. Паровbq тиск росте і видавлює киплячу воду вгору, проштовхує її через фільтр з меленою кавою. Вода насичується ароматом і смаком кави, а потім, вихлюпується через спеціальну трубку в верхній частину кавоварки. Таким чином, кава заварюється за рахунок того, що вода у вигляді пари проходить через фільтр, наповнений кавою. Кава готовий, коли вся вода, залита в нижню ємність, опинеться у верхній.

Як варити каву в гейзерній кавоварці

Щоб приготувати каву необхідно вивчити, як користуватися гейзерною кавоваркою. Для цього дотримуйтесь інструкції:

 1. Розберіть кавоварку, відокремивши нижню ємність, верхню ємність і фільтр для кави.
 2. Налийте в нижню частину холодну воду. При цьому важливо знати, скільки води слід наливати в кавоварку. Уважно огляньте нижню ємність і знайдіть позначку, яка вказує необхідний рівень води. Води не повинно бути ні більше, ні менше, тому налийте води рівно до зазначеної відмітки.
 3. Засипте каву в фільтр. Фільтр повинен бути повністю заповнений кавою. Не втрамбовуйте каву, інакше вода просто не зможе пройти через фільтр. Використовуйте каву тільки середнього помелу.
 4. Приберіть надлишки кави з обідка фільтра.
 5. Встановіть верхню ємність.
 6. Увімкніть кавоварку в мережу або поставте на газ.
 7. Зніміть кавоварку з газу або вимкніть її після того, як почуєте характерне шипіння. Ваш кава готова!

Рецепт приготування кави зі спеціями і гірким шоколадом

Якщо вам набридла звичайна кави, то ви можете побалувати себе більш вишуканим варіантом кави. Для приготування кави зі спеціями приготуйте наступне: вода, кава, мелений імбир, кориця, кардамон, тертий гіркий шоколад. Готувати таку каву слід точно так як і звичайну, тільки при додаванні кави в фільтр, покладіть туди ще по маленькій щіпці меленого імбиру, кардамону і кориці. Після того, як кава зі спеціями приготується, розлийте каву по чашках і посипте зверху тертим шоколадом! Вишуканий напій готовий! Насолоджуйтесь!

Поради щодо поліпшення смаку кави

Щоб результат приготування кави вас завжди радував, дотримуйтесь рекомендацій:

 

 1. Завжди використовуйте тільки каву великого чи середнього помелу .
 2. Використовуйте свіжу воду, бажано з природних джерел або фільтровану.
 3. Щільно закривайте верхню і нижню ємності кавоварки.
 4. Бажано змолоти кавові зерна прямо перед варінням кави.
 5. Не відкривайте кришку кавоварки до тих пір, поки процес варіння повністю не завершиться. В іншому випадку можна обпектися.

Рекомендації по догляду

Щоб кавоварка служила вам довгий час і завжди радувала кавовими напоями відмінної якості, скористайтеся порадами по догляду за кавоваркою:

 

 1. Мийте кавоварку після кожного використання. Перш ніж почати мити, дайте кавоварці охолонути.
 2. Слідкуйте за станом фільтрів і прокладок, так як вони є найбільш вразливими деталями кавоварок. Ретельно очищайте фільтр від кавовій гущі. Для видалення кавового осаду можна користуватися спеціальним засобом для миття кавоварки або харчовою содою.
 3. Не очищайте наліт на стінках кавоварки. Цей наліт утворюється за рахунок осідання кавових масел, які запобігають появі присмаку алюмінію у вашого напою. Якщо ваша кавоварка виконана з іншого матеріалу, то така проблема вас не повинна турбувати.

Як вибрати кавоварку гейзерного типу

При покупці гейзерній кавоварки звертайте увагу на наступне:

 

 1. Розмір кавоварки. Обов'язково враховуйте розмір кавоварки перед її покупкою. Справа в тому, що гейзерная кавоварка може бути використана для приготування того обсягу кави, на який вона розрахована. Тобто, якщо вона розрахована на чотири порції, а ви хотіли б приготувати всього одну, то нічого не вийде. Якщо ви завантажили в кавоварку меншу кількість води і меленої кави, то вона просто не буде працювати.
 2. Матеріал, з якого виготовлена кавоварка. Кавоварки виготовляються з алюмінію, кераміки і сталі. Кавоварки, виготовлені зі сталі, можна сміливо мити в посудомийній машині, що є їх безсумнівним плюсом. А ось алюмінієві кавоварки іноді можуть «радувати» свого власника неприємним алюмінієвим присмаком кави. Однак, цей мінус буде приносити незручності недовго. Кавові масла, залишаючись на стінках верхньої частини кавоварки, будуть запобігати появі подібних неприємностей.
 3. Ручка кавоварки. Дуже важливо, щоб ручка вашої кавоварки була виготовлена з матеріалу, який б не нагрівався. Крім того, вкрай бажано, щоб ручка знаходилася на достатній відстані від нагрівальних елементів. В іншому випадку, коли ви будете братися за ручку, ви можете торкнутися гарячого корпусу кавоварки і обпектися.
 4. Електрична чи звичайна кавоварка? Електрична кавоварка володіє декількома перевагами. По-перше, більшість моделей електричних кавоварок відключаються автоматично по завершенні процесу варіння кави. По-друге, можливості деяких моделей електричних кавоварок дозволяють побалувати себе капучино або латте.