Добавлено:
0

Ні для кого не є таємницею той факт, що кава - найбільш популярний напій у всьому світі. І в нашій країні вона користується величезним попитом. Справжні поціновувачі кави не визнають розчинну каву


Щоб приготувати напій правильно, використовуючи тільки зерна і турку, необхідно володіти певними знаннями і вміннями.

 
Однак, тут на допомогу прийдуть сучасні пристрої - кавоварки і кавомашини. Але якому саме приладу віддати перевагу? Мета цієї статті допомогти вам визначитися з вибором.

Чим відрізняється кавоварка від кавомашини

Насправді, для того щоб приготувати смачну каву підійде як  і кавоварка так і кавомашина. Вони не сильно вірізняються одна від одної. Але це тільки на перший погляд.

Основні відмінності полягають в принципі роботи і зрозуміло, в конструкції. Кавомашина, наприклад, працює в повному автоматичному режимі. Серед її функцій - не тільки приготування напою, а й помел зерен, а також подача кави в чашку.

Через перемелені в кавомашині зерна проходить вода. Усередині апарату збиваються молоко або вершки, які потім подаються в майже готовий напій. Великою перевагою є можливість приготування різних типів кави, наприклад: еспресо, капучіно, лате, мокко, американо і т.д.

Що ж стосується кавоварки, то тут функціонування в автоматичному режимі зведено до мінімуму. Людям доводиться самостійно перемелювати зерна, збивати молоко до потрібної кондиції. А кінцевий результат буде залежати від того, хто безпосередньо готує каву.

Які різновиди кавоварок можна зустріти на ринку

Існує кілька різновидів кавоварок:

 • краплинні;
   
 • ріжкові;
   
 • гейзерні;
   
 • капсульні;
   
 • комбіновані;
   
 • електричні турки.

Краплинні кавоварки популярні завдяки дуже простій конструкції і зручності в використанні. В даний час на ринку є маса варіантів цих приладів, які відрізняються один від одного дизайном і набором функцій. Будь-який варіант відмінно підходить для любителів кави американо. Краплинні кавоварки тонко дотримуються температурний режим, аж до десятих часток градуса.

Принцип роботи: в кавоварку заливається вода, додається кава в фільтр. Після включення починає нагріватися вода, утворюється пара і краплі конденсату, які проходячи крізь фільтр з кавою, стікають в чашку.

Ріжкові апарати мають в конструкції спеціальний елемент - холдер. Саме в нього вкладаються свіжі мелені зерна. Рожок розташовується в корпусі. Вода під високим тиском проходить через холдер, і вже надходить безпосередньо в посуд, попередньо підігрітий.

Прилади ріжкового типу діляться на помпові і парові. Помпові кавоварки мають високу продуктивність і функціональністю. Вони здатні видавати досить високі показники тиску. Саме цим вони відрізняються від парових приладів, готуючи набагато більш ароматну каву.

Гейзерні моделі нагрівають воду, піднімаючи пар від неї в верхню ємність, в яку насипаються мелені зерна. Вже готову каву наливається в чашки або келихи безпосередньо з верхньої ємності.

Однією з найпопулярніших моделей зараз є капсульні кавоварки. Таким моделям для функціонування необхідна наявність спеціальних капсул, куди заздалегідь поміщається мелена кава.

Комбіновані кавоварки досить рідко зустрічаються в будинках. Причина цього - нестандартні габарити, а також досить висока ціна і складність догляду. Зазвичай такі прилади купуються для невеликих кафе, барів або офісів.

Електричні турки мають дуже простий принцип роботи. Вони функціонують, по суті, так само, як і електричний чайник. На дні є спеціальний елемент, за допомогою якого і нагрівається вода.

Основні типи кавомашин

Серед сучасних кавомашин переважають такі різновиди:

 • ріжкові;
   
 • капсульні;
   
 • порційні;
   
 • комбайни для еспресо;
   
 • краплинні;
   
 • автоматичні і напівавтоматичні.

Ріжкові кавомашини найлегше експлуатовувати. Для приготування еспрессо використовується мелена кава, яка засипається в металевий або пластиковий ріжок. Через каву буде проходити пар під тиском, який потім попаде в фільтр.

У деяких моделях є можливість користоватися кавою в чалдах. Це мелена кава, вже розфасована по оптимальним порціях.

Для моделей капсульного типу потрібні кавові капсули. Усередині капсул кава розташовується в спеціальній упаковці, яка запаюється фольгою. У кожній капсулі є окрема система фільтрів.

Порційні кавомашини зазвичай не надто відрізняються від комбінованих за принципом заварювання напою. Але сюди поміщається таблетка, розрахована на певний обсяг напою. Пігулка розташовується в чалдах, в яких і заварюється кава.

Краплинні кавомашини - це компактний прилад, який можна іноді навіть прийняти за кавоварку. Машини такого типу мають той же принцип роботи, що й кавоварки. Відмінності полягають в швидкості приготування і в наявності в кавомашині функції автоматичного приготування.

 

Комбайн для приготування еспрессо має всередині кавомолку, тим самим дозволяючи готувати каву безпосередньо з зерен.

Що ж стосується принципу функціонування, то він мало чим відрізняється від принципу роботи ріжкової кавомашини.

Найдосконаліший пристрій - це автоматична кавоварка. Для домашніх умов вона є найбільш зручним варіантом. Наявність вбудованої системи виробництва молочної піни дає можливість готувати не тільки стандартний еспресо, але і капучіно.

Необхідні для приготування кави параметри задаються на окремому дисплеї, а сам процес приготування відбувається в повністю автоматичному режимі.

Кавоварка чи кавомашина для дому: що краще вибрати?

Як можна було зрозуміти з самого початку статті - різниця між цими двома типами є. І вона досить істотна. Але щоб чітко відповісти на поставлене в заголовку питання, необхідно розібратися не тільки в розбіжностях, а й в перевагах і недоліках.

Існує кілька принципових моментів, згідно з якими порівнюються кавоварка і кавомашина:

 • вартість;
   
 • можливість готувати кілька типів кави;
   
 • функціональність;
   
 • час приготування напою;
   
 • широкий вибір варіантів моделей;
   
 • можливість приготувати певний обсяг кави.

Як вже було сказано раніше, більшість людей, які бажають мати апарат для приготування кави, виходять при виборі з власного бюджету.

Важливо! Навіть найдорожча кавоварка буде коштувати значно дешевше будь-якої навіть найменш функціональної кавомашини.

Кавоварка призначена для приготування одного виду кави. Тоді як в кавомашині можна готувати капучино, еспресо і інші різновиди напою - все залежить від того, яка саме модель використовується.

 

Звичайно, функціональність кавомашин значно перевершує показники кавоварки.

На додаток до того, більшість кавоварок самостійно мелять каву, деякі моделі автоматично розраховують обсяг води на певну кількість самої кави.

Ще один плюс кавомашин полягає в високій швидкості приготування .

Досить часто люди вибирають кавомашини через можливість приготувати каву з пінкою.

У кавоварці зробити такий напій не вийде.

Практично всі кавомашини, за рідкісним винятком, мають функцією самоочищення. Тоді як велика частина кавоварок потребуватиме професійного очищення в спеціалізованому сервісі. Однак, в ряді сучасних моделей кавоварок передбачено застосування спеціальних засобів для таблеток.

До переваг кавоварки варто віднести велику різноманітність моделей і варіантів конструкції.

Ще один важливий плюс кавоварок полягає в можливості приготування напою на досить велику компанію. Чого не можна сказати про більшість кавомашин, розрахованих максимум на отримання двох невеликих порцій.

І, зрозуміло, не варто забувати про те, що кавоварки істотно більш компактна. А ось для кавомашини потрібно окрему «ділянку» на кухні. Але це не проблема для власників великих будинків.

Підводячи підсумки всього сказаного вище, можна зробити висновок, що вибір між кавомашина чи кавоварка залежить від декількох факторів. Один з них - і важливий - це бюджет. Інші фактори ґрунтуються на індивідуальних перевагах споживачів, включаючи смакові.

Також варто обов'язково звернути пильну увагу на можливості кожного приладу.


Реєстрація