Добавлено:
0

Чи знаєте ви, скільки в середньому років служить кавоварка своєму господареві? За оцінками фахівців, домашня - 5-6 років, професійна - більше десяти. А при дбайливому догляді ці показники можуть збільшитися, як мінімум, удвічі.

 

Про що ці цифри говорять? Та про те, що до питання придбання кавомашини треба поставитися дуже відповідально, щоб потім, день у день, з року в рік вам не було «болісно боляче», що ви купили не ту модель, яка вам насправді була потрібна.

Яку кавоварку вибрати для будинку

Найпростіше зробити вибір тим, хто хоче від кавомашини кілька чашок еспрессо в день і нічого іншого. Для того, щоб відповідати цій вимозі, кавоварка повинна мати робочий тиск помпи в діапазоні 7-9 бар, а також температуру, при якій йде процес заварювання кави, від 92 до 95 градусів. Сучасні автоматичні машини цим критеріям відповідають.

Складніше буде покупцеві з цілим рядом інших вимог, яким повинна відповідати покупка. Тут вже доведеться порівнювати і аналізувати.

Ось перелік найпоширеніших критеріїв вибору:

 • габарити (чи зручно розміститься техніка на кухні або в офісі);
   
 • її продуктивність (скільки чашок кави можна приготувати протягом дня);
   
 • функціональність (чи є кавомолка, з капучинатором машина або без, як влаштовані механізми нагріву води і заварки);
   
 • додаткові послуги (наприклад, нагрівання чашок);
   
 • зручність у використанні та простота в догляді ;
   
 • перелік напоїв , які можна приготувати;
   
 • виробники (про надійність техніки можна судити по авторитетності фірми);
   
 • ціна ;
   
 • дизайн.

Професійна випереджає тільки в своїй продуктивності, але тих півсотні чашок в день, які може забезпечити звичайна домашня кавоварка, цілком вистачить, щоб прийняти вдома гостей або забезпечити бадьорить напоєм колектив невеликого офісу.

Види

Існує кілька видів кавоварок. Одна з найпопулярніших і недорогих - ріжкова. Кава засипається в ємність (холдер), що за формою нагадує ріжок. Гаряча вода, проходячи через шар кави, дає на виході чашку гарячого ароматного напою.

Дуже важливо, з чого виготовлений ріжок: добре, якщо він металевий, якщо ж з пластика - напій ризикує набути кислуватий присмак.

Треба також мати на увазі, що ця машина не має вбудованої кавомолки, тому її треба купувати окремо або використовувати тільки готовий мелений продукт.

Принцип роботи кавоварок капсульного типу полягає в тому, що перемелені зерна знаходяться у своєрідній упаковці - капсулах (їх уже продають готовими до використання), в машині оболонку проколює спеціальний пристрій - і починається процес заварювання кави.

Приблизно так само працює чалдова (її ще називають порційна) машина, але в ній використовуються не капсули, а так звані чалди - порції добре спресованої меленої кави, які виступають в якості фільтра, через який проходить вода, забираючи з чалд все багатство кавових зерен.

 

Еспрессо-комбайн (його також називають «зернова кавоварка») - це агрегат, який виконує функції кавоварки та кавомолки одночасно, зазвичай він оснащений і капучинатором.

Споживачі цінують його за високу якість ароматного напою.

Існує також поділ кавоварок на дві великі групи - автоматичних та напівавтоматичних. Техніка, яка входить до першої групи, обходиться мінімальною участю людини в приготуванні напою: їй потрібно засипати зерна в відповідний відсік, налити воду, натиснути на кнопку потім викинути відпрацьовані чалди або капсули.

Власнику напівавтоматичної машини багато робить сам вручну (наприклад, регулює час приготування, кількість кави).

Технологія управління

Управління кавоваркою відбувається за допомогою дисплея, на якому представлена ​​вичерпна інформація про те, що треба зробити для її успішного функціонування: додати води, засипати чергову порцію кавових зерен, звільнити контейнер від «відходів виробництва».

Пристрій дає людині можливість перепрограмувати на свій смак деякі настройки і зберегти їх в пам'яті кавомашини. Можна, наприклад, вибрати температуру, при якій буде відбуватися процес приготування кави (для різних видів напою він може бути свій).

Якщо ви хочете дати машині установку автоматично включатися або вимикатися в певний час - це теж не проблема.

Щоб правильно управляти кавоваркою бажано, щоб написи на дисплеї були зроблені українською мовою. Звертайте на це увагу, роблячи покупку.

Тип заварного механізму

 

Дуже важлива частина кавомашини - заварний механізм .

Його чітка робота більше, ніж що-небудь впливає на якість приготування кави.

Заварні механізми бувають знімні і незнімні. Чим відрізняються вони один від одного, який краще?

На думку експертів, машина зі знімним механізмом зручніше в експлуатації. Механізм простіше очистити від якихось залишків, промити.

Це дає, як мінімум, два позитивних моменти:

 • якщо прилад завжди чистий, у кави не буде сторонніх запахів;
   
 • машина прослужить довше, якщо за нею регулярно доглядають.

Однак й при всьому бажанні вручну неможливо якісно промити шланги та трубки, по яких цівка кави направляється до чашки. Тут може допомогти тільки автоматична програма чищення спеціальними засобами гідросистеми заварного пристрою. Переконайтеся, що  кавомашина, яку ви планує придбати обладнана цією функцією.

Як працює система підігріву води

У ряді кавоварок завдання швидкого нагріву води вирішує система подвійного бойлера (її також називають накопичувальна). Суть цієї системи в наступному: машина нагріває завжди строго певну кількість води. Якщо частина води не витрачена, до неї додається ще вода (до базового обсягу) і починається підігрів.

Не всім користувачам  подобається така система. Багато хто вважає, що вода застоюється і кава виходить не такою смачною, якою могла би бути.

В такому випадку краще зробити вибір на користь проточної системи (її називають термоблок), коли нагрівається рівно стільки води, скільки потрібно для приготування чашки кави. Вода кожен раз свіжа, і кава виходить смачніше.

Тип жорен

Якщо кавоварка обладнана вбудованою кавомолкою, покупцеві треба неодмінно поцікавитися, з якого матеріалу виготовлені жорна - кераміки чи сталі? А ось які з них краще, питання спірне.

Плюси керамічних жорен :

 • дбайливіше, ніж сталеві, перемелюють кавові зерна;
   
 • менш шумно працюють;
   
 • не перегріваються в процесі роботи.

Мінуси теж є, і досить серйозні - керамічні жорна можуть зламатися, якщо серед зерен випадково виявиться камінчик або якийсь інший твердий предмет. Крім того, після двох тисяч включень в роботу кавомолка з керамічними жорнами вимагає деякої регулювання установок, в іншому випадку помел кавових зерен перестане відповідати необхідним нормам.

 

Плюси сталевих жорен :

 • вони довговічніше;
   
 • проблема надмірного шуму в багатьох моделях кавоварок успішно вирішена;
   
 • при попаданні сторонніх твердих предметів робота кавомолки блокується, а мотор, хоча і продовжує функціонувати, не горить.

Капучинатор: види

Капучинатором називають пристрої для спінювання молока. Вони бувають різні. Механічний капучинатор вимагає від людини певної вправності: ємність з молоком підставляють під трубку, з якої виходить пар, і повертають її, щоб пар попрацював над всім об'ємом рідини.

Автоматичний капучинатор не зажадає від людини таких зусиль. Все вирішить натискання кнопки - чашку заповнить вже збите в піну молоко. До речі, автоматичні пристрої бувають різні: перший тип тільки збиває молоко (це потрібно для капучино), другий - збиває і нагріває (ця функція потрібна для приготування латте).

У деяких кавоварка до апарату приєднують спеціальну посудину (пітчер), наливають в нього молоко і подають пар, за допомогою якого утворюється щільна піна. Молоко з цього судини наливають в чашки з готовою кавою.

Кавові напої, які можна приготувати в машині

У кожної кавомашини свої технологічні особливості, проте при бажанні, підключаючи ручна праця і фантазію, можна практично в будь-який з них приготувати багато різних напоїв:

 • еспресо;
 • американо;
 • капучіно;
 • латте;
 • ірландська кава;
 • кокочіно;
 • ристретто;
 • коррето.

Додаткові функції

Додатковими функціями оснащена не кожна кавомашина. Їх наявність, як правило, значно збільшує вартість агрегату, проте для багатьох споживачів вони важливі.

Наприклад:

 

 • система авто-капучіно;
   
 • регулювання помолу зерен;
   
 • попереднє змочування меленої кави (щоб яскравіше розкрилися всі його аромати);
   
 • дві нагрівальні системи;
   
 • можливість одночасно зварити пару чашок кави;
   
 • регулювання обсягу подачі кави (зварити маленьку або велику чашку напою);
   
 • функція підігріву чашок;
   
 • автоматичне очищення від накипу.

Вибір кавомашини: на яких виробників варто звернути увагу

Кращими виробниками кавоварок вважаються фірми, що спеціалізуються конкретно на цьому виді побутової техніки, а також брендові компанії, що зарекомендували себе з кращого боку виробництвом техніки самого різного призначення (наприклад, компанії Philips, DeLonghi, Krups, Siemens, Moulinex, Rowenta).

Одними з найбільш вдалих «автоматів» експерти називають Jura Impressia (C9 One Touch), а також Nivona CAFEROMATICA 850.

Яку кавоварку вибрати для офісу

 

Якщо колектив офісу невеликий, досить придбати звичайну кавомашину, яку використовують на домашніх кухнях.

Якщо колектив великий - не обійтися без професійної кавоварки з високою продуктивністю.

У будь-якому випадку стане в нагоді функція підключення кавомашини до водопроводу, щоб не доводилося часто підливати в агрегат воду.

Важливо! За якість води можна не турбуватися: у таких машинах передбачені фільтри очищення.

Також обов'язково для офісної техніки наявність другого бойлера - в кавомашині постійно буде матися запас гарячої води і процес приготування кави складе лічені секунди. Однак така швидкість зажадає попереднього змочування меленої кави водою, щоб вона встигла забрати з нього всі його смаки і аромати.

Ще важливий момент: гарантійне обслуговування. При інтенсивному використанні техніки воно стає особливо актуальним. Тому краще вибрати таку кавоварку, яку б взяли на обслуговування сервісні центри, що знаходяться поблизу, а не за тридев'ять земель.