Добавлено:
0

Багато людей просто не уявляють свій ранок без чашки кави. Цей благородний напій допомагає прокинутися, розвіяти сонливість, позитивно налаштуватися на майбутній робочий день. У багатьох країнах кава є традиційним напоєм, без якого не обходиться жоден прийом дорогих гостей.

Каву можна розділити на три види:

 • зернову;
 • мелену;
 • розчинну.

Зерновий вид кави - це свіжі кавові зерна, які обсмажуються або тільки злегка просушуються. Для зернової кави відбирають найкращу на вигляд сировину - зерна без зламів і інших пошкоджень. Мелений продукт - це натуральні подрібнені кавові зерна, які зазнали обсмаження. Найчастіше мелену каву виготовляють з Арабіки.


Розчинна каву можна розділити на три типи:

 • порошкоподібну;
 • гранульовану;
 • сублімовану.

Як виробляють даний вид кави

 

Основний продукт, з якого виробляють розчинний напій - кавові зерна. Як правило, для гранульованого і сублімованого типу напоїв використовують більш дешеву сировину - зерна робусти. Для сублімованого виду - арабіку.

Кавові зерна збираються на плантаціях, підсушують, обсмажуються, подрібнюються і обробляються гарячою водою або гарячим паром під тиском. Далі технологічний процес виробництва різних видів розчинної кави має безліч відмінностей.

Для отримання порошкоподібної кави, сировину обробляють за допомогою інертного газу і високої температури, перетворюючи її в сухий порошок. При виробництві сублімованого типу напою, сировина піддається заморожуванню, потім сушці в вакуумі. Це дозволяє максимально зберегти смак і аромат натуральних зерен. Гранульований вид кави виходить в процесі багаторазової обробки сировини гарячою парою під високим тиском.

Відмінність розчинної кави від натуральної

В першу чергу варто відзначити, що для виробництва розчинного напою найчастіше використовують ламані і некондиційні зерна, які не можна продати в цілому вигляді. Але, як правило, це не впливає на смак і якість напою.

Натуральну кава потрібно заварити, розчинну - всього лише залити окропом, що дуже зручно при нестачі часу. При виробництві двох видів кави використовується один і той же продукт - кавові зерна, але все ж, смак і аромат у напоїв значно відрізняється.

Користь розчинної кави

 

Якщо при виробництві напою дотримувалася традиційна технологія, не використовувалися консерванти, підсилювачі смаку та ароматизатори, то розчинна кава так само корисна, як і натуральна. Вона бадьорить, покращує мозкову діяльність в сфері логічного мислення, підсилює фізичну витривалість.

Регулярне вживання кави в невеликих кількостях допомагає запобігти багатьом серйозним захворюванням: раку печінки і підшлункової залози і раку прямої кишки.

Кофеїн, що міститься в кавових зернах, надає профілактику проти хвороб, які здатні пригнічувати центральну нервову систему: Альцгеймер, атеросклероз, інсульт. Щоденне вживання чашки кави в день благотворно впливає на серцево-судинну систему організму: покращує кровопостачання внутрішніх органів, зміцнює серцевий м'яз за рахунок затримки калію в організмі, зменшує ризик розвитку серцевої недостатності.

Шкода розчинної кави

 • Смакові добавки та ароматизатори.

Підроблені види розчинного напою здешевлюють за рахунок баластових речовин або дешевої сировини, які не можна назвати корисними. Деякі виробники розчинної кави покращують смакові якості свого товару за рахунок використання хімічних речовин, що дозволяє наблизити смак і аромат напою до натурального.

 • Кофеїн.

Його не можна назвати корисним або небезпечним. Все залежить від кількості кофеїну, який потрапив в організм. У малих дозах він корисний: бадьорить, тонізує, покращує діяльність багатьох систем організму. У великих дозах кофеїн провокує нездорове збудження нервової і серцево-судинної системи, безсоння, апатію, головні болі.

При яких захворюваннях протипоказаний

 • Виразкова хвороба.

У каві містяться дубильні речовини, які подразнюють слизову шлунка. Людям, які страждають на гастрит, виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, пити каву потрібно з обережністю. Напій може спровокувати болі і кровотечі, особливо, якщо вживати його натщесерце в великих кількостях.

 • Захворювання печінки.

У великих кількостях розчинний напій може надати токсичну дію на клітини цього органу і спровокувати розвиток печінкової недостатності.

 • Нирки.

Не можна вживати каву при сечокам'яній хворобі. Кофеїн, що міститься в напої, сприяє підвищенню концентрації кальцію в сечі, що призводить до утворення кристалів і загострення сечокам'яної хвороби.

 • Сечогінний властивість напою.

Кава має яскраво-вираженим діуретичною дією. У великих кількостях цей напій викликає зневоднення і вимиває кальцій з організму, що негативно позначається на зубної емалі і кісткової тканини.

 

 • Серце і судини.

Для цих органів кави корисно в малих дозах. При зловживанні напоєм спостерігається тахікардія, збільшення частоти пульсу, підняття артеріального тиску. Розчинна кава провокує збільшення кількості холестерину в крові, що негативно позначається на проникності судин. Постійне вживання міцних сортів кави може спровокувати розвиток серцевої недостатності.

 • Психічне здоров'я.

У великих кількостях кави пригнічує нервову систему, що може привести до появи дратівливості, агресивності, безсоння, нервозності. Кофеїн і хлорогенова кислота негативно впливає на нервові клітини, виснажуючи їх.

 • Зовнішній вигляд.

Кава погано впливає на вигляд і стан шкіри, викликає передчасне старіння за рахунок негативного впливу на вироблення колагену. Також цей продукт викликає розширення капілярів і судин, що може спровокувати появу характерної «сіточки» на поверхні шкіри. Напій сприяє появі темного нальоту на зубній емалі.

Пити чи не пити розчинну напій - це особиста справа кожної людини. Деяким подобається простота приготування напою, деяким - смак і аромат. Але, все ж, якісна натуральна кава ніколи не зрівняється по аромату і смаку з найдорожчими видами розчинного напою.


Реєстрація