Добавлено:
0

Багато хто віддає перевагу починати ранок з чашки гарячої ароматної кави. Цей напій додає бадьорості, створює прекрасний настрій і дозволяє заряджати енергією на весь день. Безумовно, найсмачніший напій можна отримати з тільки що перемелених зерен кави.

Але процес варіння може займати досить багато часу, якщо немає кавомашини. Тому багато хто воліє використовувати розчинний продукт. Його шкоду і користь вже давно викликають чимало суперечок. Тому незмінно постає питання, як виготовляють сублімовану каву.

Технологія виробництва

Весь процес виробництва гранульованого продукту можна розділити на наступні етапи:

 1. Обсмажені кавові зерна перемелюють. В результаті виходить досить дрібний порошок.
 2. Мелену каву поміщають в спеціалізовані ємності, закриті герметично. У них здійснюється процес варіння протягом трьох годин.
 3. Пар, який виробляється в процесі варіння, відводиться за допомогою окремих труб. Всі ефірні масла, що містяться в кавових зернах, випаровуються разом з парою.
 4. Отриману кавову масу поміщають в морозильну камеру. Процес заморозки відбувається дуже швидко. Вся, що міститься в масі рідина, виморожується.
 5. Підготовлений таким чином продукт розбивають. В результаті виходить велика кількість гранул пірамідальної форми.
 6. Гранульований продукт на даному етапі позбавлений запаху. Тому його просочують відведеним на самому початку паром з ефірними маслами. Деякі виробники для посилення ефекту додають різні ароматизатори.

Вважається, що сублімація дозволяє отримати продукт максимально наближений за характеристиками до натуральної кави. За своїм смаком і ароматом він практично не відрізняється від меленого. Якщо ви хочете отримати ароматний напій швидкого приготування і не завдати шкоди здоров'ю, значить варто придбати саме сублімовану каву. Хоча він значно дорожче своїх аналогів.

Рекомендації по вибору

Безумовно, тільки за зовнішнім виглядом визначити якість кави неможливо. Та й за ціною зорієнтуватися непросто, адже дорогою не означає якісний. Проте, існує кілька рекомендацій, дотримуючись яких можна вибрати смачний напій:

 • Вибирайте продукт, упакований в скляну банку або м'яку упаковку. А ось від придбання гранул в пластиковій ємності краще відмовитися.
 • Вивчіть упаковку. На ній обов'язково повинні бути нанесені найменування та адреса виробника, дата виготовлення і термін придатності продукту. Термін придатності кави, виробленого з дотриманням технології, не повинен перевищувати двох років.
 • Розчинна продукт, як правило, готується з кави сорту арабіка. Але нерідко недобросовісні виробники намагаються замінити його на більш дешеві сорти, наприклад, на сорт робуста . Інформація про використаний при виробництві сировину також повинна бути нанесена на упаковку.
 • Слідкуйте за тим, щоб упаковка забезпечувала достатню герметичність. Це означає, що в ньому зберігся аромат.
 • Якщо ви купуєте розчинну каву в скляній банці, то постарайтеся уважно розглянути гранули. Вони повинні мати однаковий розмір і форму. Нерідко на дні банки можна помітити дрібний порошок. Таке явище свідчить про те, що технологія виробництва була порушена.

Як позначається на здоров'я вживання сублімованої кави

Користь і шкода такого продукту до сих пір викликає чимало суперечок у фахівців. Виробники в один голос стверджують, що така кава вищого гатунку абсолютно нешкідлива.

Шкода розчинного напою може заподіяти тільки в тому випадку, якщо вживати його на голодний шлунок . Вміщені в ньому дубильні речовини здатні надавати подразнюючу дію на стінки шлунка і давати підвищене навантаження на печінку. Крім того, кофеїн може спровокувати виведення кальцію з організму.

Але насправді шкоду цього продукту сильно перебільшений. Такий розчинний напій допомагає поліпшити самопочуття людям, що страждають від гіпотонії. Кофеїн м'яко підвищує артеріальний тиск, приводячи його в норму.

Який напій краще, вирішувати вам. Але якщо ви хочете отримати чашку ароматної кави в лічені хвилини, то варто віддати перевагу саме сублімованих продуктів. Таке рішення виявиться самим раціональним, так як сублімована кава є дуже гідною заміною меленого і практично не відрізняється від нього за смаком.