Добавлено:
2

Серед найбільш незвичайних рецептів для схуднення - кава з маслом, продуктом, якого зазвичай уникають, якщо хочуть позбутися від зайвих кілограмів.

Однак союз з бадьорить напоєм - це зовсім інша історія.

Історія виникнення напою

Успішний американський підприємець, дієтолог і автор декількох книг Дейв Еспрі не приховує, що ідея унікального засобу для схуднення народилася в його голові під час поїздки по Тибету.

Там він вперше спробував чай, в який було додано масло, приготоване з молока яка.

Дейв здивувався не тільки незвичайного і досить приємному смаку напою, але і тому, що вже після однієї чашки був ситий, як ніби-то з'їв повноцінний сніданок, і повністю позбавлений від відчуття голоду на кілька годин. 

У себе на батьківщині Дейв почав експериментувати і прийшов до висновку: в якості головного інгредієнта краще взяти не чай, а кава (ідеально підійшла арабіка ) - популярний у всьому світі і самий «ранковий» напій, а масло з молока яка (звідки така дивина за океаном або в Європі?) замінити на коров'яче і рослинна олія - кокосове, пальмове.

Тандем цих компонентів нагадав Дейву горіхи і авокадо - теж досить жирні продукти, що володіють властивістю оптимізувати відбуваються всередині організму процеси, а не накопичуватися в області талії в некрасивих складках.

За власним переконанням, яке автор намагається донести до читачів, продукт для схуднення повинен :

  • виконувати функції «палива» для організму;
     
  • не містити токсинів;
     
  • постачати клітинам набір поживних елементів;
     
  • стимулювати мозкову діяльність;
     
  • бути смачним, а значить дарувати людині насолоду.
     

На відміну від авторів більшості дієт, Дейв Еспрі не схильний мучити людей малос'едобнимі їжею, він вважає, що реальний успіх неможливий, якщо меню худне людини буде представлено не смачними і неситними продуктами.

Bulletproof Coffee був створений в 2009 році. У 2013-му автор присвятив себе цій ідеї повністю і навіть створив корпорацію з випуску харчових добавок, яка називається Bulletproof, як і його улюблене дітище.

Сьогодні смачний жироспалювач продається в кав'ярнях США і Британії (іноді під назвою «маслатте»), його готують на домашніх кухнях - автор не робить таємниці з рецепта і отримує схвальні відгуки, в тому числі і від знаменитих кінодів.

Європа намагалася опонувати, доводячи, що в більшості країн вже давно п'ють вранці каву з додаванням вершків, але не отримують «жироспалюваючий  ефект», а значить, те ж саме буде і з маслом.

Однак різниця істотна: в складі вершків є денатуровані сироваткові білки, що поліпшують смак продукту, але шкідливі для організму, а в маслі їх немає, зате збережені корисні компоненти, якими багате натуральне молоко.

Користь і шкода кави з вершковим маслом

Щоб отримати бажаний результат, потрібно почати з вибору «правильних» продуктів.

Це повинні бути, по-перше, справжній чорний кави, а не розчинний, а, по-друге, якісне натуральне масло без будь-яких штучних добавок.

У США це топлене масло grass-fed, отримане з молока корів, раціон яких складає виключно трава, а не кормові культури типу кукурудзи і сої.

Росіянам краще орієнтуватися на фермерську продукцію, купувати масло в магазинах здорового харчування.

Корисні властивості маслатте полягають в наступному:

  • в організмі активніше протікають обмінні процеси, спалюються жири;
     
  • почуття голоду не турбує людину протягом декількох годин;
     
  • з організму активно виводяться токсини, добре очищається кишечник;
     
  • знижується рівень холестерину, зменшується ризик утворення бляшок (завдяки наявності в напої кон'югованої лінолевої кислоти);
     
  • маслатте попереджає різні внутрішні запалення (в напої ідеально витримані пропорції амінокислот омега-6 і омега-3, що зміцнює різні органи на клітинному рівні);
     
  • склад продукту благотворно позначається на кісткової тканини, в тому числі на зубний (за рахунок вітамінів D і K2);
     
  • напій позитивно впливає на емоційний стан, рятуючи людину від депресій, нервових зривів.
     

Останнє з перерахованих властивостей часто недооцінюють, а даремно. Свої негативні відчуття люди схильні «заїдати» чимось смачненьким і, як правило, некорисним.

 

Схуднути в подібних обставинах навряд чи вдасться. Метод Дейва Еспрі дозволяє вирішити цю проблему.

Крім того, автор, вже чисто по-американськи, говорить про позитивний вплив напою на свій IQ (коефіцієнт інтелекту) - кава з маслом нібито підвищив його особистий показник на 20 балів. Це означає, що таким же чином напій впливає і на інших людей.

Від напою може бути шкода для організму:

  • сильний проносний ефект;
     
  • блювотні позиви (не кожна людина адекватно сприймає поєднання кави і масла);
     
  • загострення наявних хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту.
     

Як зробити каву з маслом для схуднення: рецепт приготування

В основі маслатте - свіжозварений еспресо . Спосіб варіння можна вибрати будь-який: приготувати напій в турці. Бажано використовувати зерновий продукт, щоб розмолоти зерна безпосередньо перед приготуванням - напій буде духмяний і збереже велику частину містяться в каві корисних речовин.

 

Крім кавових зерен (15 г на 100 мл води) потрібно вершкове масло (25 г, обов'язково - несолоне) і рослинне - кокосове або пальмове (6 мл).

Якщо ні того, ні іншого в наявності немає або у вас на кокосове масло алергія (його, до речі, за день дозволяється вживати не більше трьох чайних ложок), можна використовувати оливкову олію .

Цукор в цей напій не кладуть , в крайньому випадку, можна скористатися цукрозамінників, і тут найкращий варіант - стевія.


Готувати напій потрібно так:

  • зварити каву і наповнити їм велику чашку;
     
  • поки він гарячий, додати в чашку масло - вершкове і рослинне;
     
  • перемішати вміст чашки, бажано - за допомогою блендера.

Ретельне перемішування - важливий етап приготування напою. Якщо цього не зробити, питво вийде надто маслянистим і не особливо смачним.

Якщо ж все зробити правильно, то навіть зовнішній вигляд напою з щільною золотистою пінкою, як у класичного латте, буде викликати апетит.

Тим, хто звик додавати в каву сіль, в цьому випадку доведеться від неї відмовитися, інакше напій не буде такий корисний, як задумано.

Зате можна збагатити його Суперфуд - рослинними продуктами, в яких цінні для організму речовини (мінерали, антиоксиданти, вітаміни, білки) знаходяться в концентрованому вигляді.

Підбір Суперфуд краще довірити професійному дієтологу, оскільки кожен з продуктів діє на організм по-своєму, а необізнана людина цих тонкощів не знає:

  • колаген (1 порція на чашку) є джерелом легкозасвоюваного білка, корисний для здоров'я кишечника, суглобів, шкіри;
     
  • ашвагандха, або індійський женьшень (половина чайної ложки) - природний підсилювач імунітету, антистрес, необхідний для балансування в організмі гормонів;
     
  • кориця (половина чайної ложки) підтримує в нормі цукор, стабілізує обмін речовин і робить апетит більш помірним. 

Закусок у вигляді здоби і бутербродів до цього напою готувати не потрібно, він дуже ситний.

Якщо ж відчуття голоду з'являється раніше, ніж в обідній час, напій можна «підсилити» сирим яйцем, збивши його разом з іншими інгредієнтами.

Основи дієти на маслатте

Дієта, розроблена Дейвом Еспрі, ґрунтується на ряді принципів, ігнорувати які - значить не отримати найголовніший результат: спалювання жиру.

На думку Еспрі, програму «спалювання» людський організм готовий запустити з раннього ранку (щоб вона працювала протягом усього дня), ось чому пити каву з маслом найкраще під час сніданку, а точніше - замість нього.

Напій з вершковим і з кокосовим маслом збагачує організм поліненасиченими і мононенасичені жири (їх часто називають «хорошими»), завдяки яким стимулюється спалювання непотрібних накопичень, зате збільшується м'язова маса, і організм отримує додаткові сили для роботи, занять спортом.

 

Для того, щоб процеси йшли активніше, дієтологи рекомендують не обмежуватися корисним сніданком, а протягом дня вживати максимально здорову їжу: зелені овочі, морепродукти, м'ясо.

Корисною буде і натуральна жирна їжа: масло какао, риб'ячий жир, авокадо . А також їжа з високим вмістом поліфенолів (природних антиоксидантів): фрукти, горіхи, гіркий шоколад.

Від чого слід утримуватися, так це від продуктів:

  • з високим вмістом клейковини (вона погано впливає на мозковий кровообіг);
     
  • з цукром (цей продукт активізує тягу до їжі, а значить, може звести нанівець всі досягнення дієти).
     

Відео: телепередача «Теорія змови»

Кому він протипоказаний

«Куленепробивна» дієта не годиться при захворюваннях:

  • серця і судин;
     
  • органів шлунково-кишкового тракту;
     
  • гіпертонії;
     
  • алергії на будь-який з компонентів, наявних в напої.  

Є також вікові обмеження - дітям до 16-ти, каву з маслом пити не рекомендується.

І гендерні - напій під забороною для майбутніх мам і жінок, які годують немовлят грудьми.