Добавлено:
0

Запорукою неповторного смаку і аромату кави стає його якісна обсмажування. Цей процес досить складний і вимагає дотримання особливих технологічних процесів. Але це зовсім не означає, що його не можна відтворити в домашніх умовах. Головне, знати кілька основних правил.

Ступеня обсмаження

Смак і фортеця багато в чому будуть залежати від ступеня обсмаження зерен. Обсмажування кави буває таких видів, як:

 1. Скандинавська. При такій обробці відбувається збільшення кавових зерен в обсязі. При цьому їх колір стає світло-коричневим. Така свіжообжарена кава буде мати легкий хлібний аромат.
 2. Американська. Коли зерна досягають такої стадії, можна почути невеликий клацання. Так з них виходить газ. При цьому вони набувають приємний коричневий відтінок.
 3. Міська обсмажування кави. Її можна назвати середньої.
 4. Віденська. На цій стадії більше половини газів виходить з зерна. Починають виділятися невеликі крапельки ефірних масел.
 5. Еспрессо. На зміну нудотний кавового запаху приходить легкий злегка гіркуватий аромат. При цьому кількість виділених ефірних масел збільшується.
 6. Французька. На такій стадії зерна набувають темно-коричневий колір. Мелена кава втратить кислоту. Аромат придбає гіркуваті нотки.
 7. Італійська обсмажування. Це найсильніша ступінь. Зерна стають практично чорними.

   При цьому мелену каву позбавляється свого звичного аромату. Італійська обсмажування використовується тільки особливими любителями.

Технології обсмаження

На сучасних промислових підприємствах використовується кілька способів обсмажування зерен:

 1. Діелектричний. Ця технологія передбачає використання методики своєю суттю порушують, що використовують в СВЧ-печах. Завдяки впливу надчастотних хвиль обсмажування кави відбувається зсередини. При цьому значно скорочується час теплового впливу. Тому мелений продукт матиме однорідний смак. Такий вид обробки вважається в даний час найбільш практичним.
 2. Тепловий. Для цього способу використовується спеціальна машина. Вона являє собою металевий барабан, в який одноразово може бути завантажено до двох тонн кавових зерен. Всередину надходить повітря, попередньо нагрітий до 200 ° С. При цьому барабан безперервно здійснює обертальний рух. Відбувається рівномірна обжарка зерен. При цьому продукт повністю позбавляється від будь-яких домішок.
 3. Інфрачервоний. Для цього методу необхідна спеціалізована машина, в яку закладена особлива програма. Важливу роль відіграє підтримка заданої температури. В результаті такої обробки зерна значно збільшуються в розмірах. Сторонні домішки повністю згоряють.

Обсмажування за допомогою ростера

Смажити каву найкраще за допомогою ростера. Ця машина застосовується на багатьох сучасних виробництвах. Існують мікрохвильові, інфрачервоні і універсальні агрегати.

Весь процес обсмажування контролюється великою кількістю спеціальних датчиків, види яких можуть бути різними. Незважаючи на повну автоматизацію процесу за роботою агрегату уважно стежить майстер. За допомогою ковша він постійно знімає проби. Як тільки досягається необхідна ступінь обсмаження, машина переходить в режим охолодження. У барабан подається струмінь холодного повітря.

Останнім часом на ринку з'явилися ростери для обсмажування кавових зерен в домашніх умовах. Вони досить компактні, так як не обіймають великий обсяг сировини. З його допомогою ви в будь-який момент зможете отримати свіжообжарену каву.

Рекомендації по використанню домашнього ростера

Якщо ви дуже любите свіжообжарену каву і зважилися придбати особистий ростер, то дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Встановлювати агрегат необхідно в безпосередній близькості від витяжки. Це пов'язано з тим, що в процесі обробки буде виділятися досить велика кількість диму.
 • Не слід за один раз смажити більше кави, ніж це дозволено в інструкції. Якщо сировини буде занадто багато, то рівномірно його обсмажувати не вийде.
 • Постійно контролюйте роботу приладу. Тільки стежачи за його роботою, ви зможете смажити каву до вибраної ступеня.

Зверніть увагу, що практично всі види таких приладів мають тендітні деталі, виготовлені з тонкого пластику або скла, тому в процесі експлуатації слід бути гранично обережними.

Обжарка без допомоги спеціальних пристроїв

Обсмажувати каву в домашніх умовах можна і без застосування будь-яких агрегатів. Але цей процес потребує наявності певних знань і умінь. Пам'ятайте, що різні види кави не варто смажити разом. Якщо ви хочете отримати букет смаків, то змішувати варто вже мелену каву. Весь процес обробки можна розділити на наступні етапи:

 1. Необсмажену каву в першу чергу необхідно ретельно промити. Для цього найкраще скористатися друшляком. Видаліть всю наявну лушпиння та інші домішки. Для просушування розкладіть зерна на м'якій ганчірочці без ворсу. Якщо ви хочете зробити цей процес більш швидким, то можна скористатися вентилятором.
 2. Перед тим як обсмажувати відкрийте вікно і включіть витяжку, так як в процесі обробки буде виділятися велику кількість диму.
 3. Кавові зерна висипте на сковорідку. Вона повинна бути досить широкою і мати товсті стінки. Найкраще смажити в чавунній сковороді. Висипати зерна необхідно рівним шаром.
 4. В процесі обсмажування постійно помішуйте зерна дерев'яною лопаткою. Чим сильніше вогонь, тим менше часу їх доведеться смажити. Але при цьому доведеться більш інтенсивно перемішувати.
 5. Для охолодження зерен розсипте їх на аркуші фанери або металевому листі. Можна скористатися вентилятором для їх обдування. Після охолодження зерна зсипте в ємність і залиште «відпочивати» на 15 годин. В цей час в них будуть протікати хімічні процеси, що допомагають досягти оптимального смаку.

Обсмажування кави - досить складний процес. Смажити зерна самостійно варто тільки в тому випадку, якщо ви володієте хоча б мінімальними навичками. В іншому випадку, краще придбати вже готовий продукт.