Добавлено:
0

Кава в капсулах є відносно новим продуктом. Технологія капсулирования мелених зерен набула широкого поширення тільки в кінці минулого століття, і з тих пір попит на кавові капсули, а також спеціальні машини для їх приготування стає дедалі більше. Судити про популярність товару серед споживачів можна по тому, скільки упаковок такої кави продається щороку по всьому світу, а це досить значна цифра.

Що таке кавова капсула

Капсульна кава є невеликим герметичний контейнер, наповнений меленими кавовими зернами. Такі капсули виглядають приблизно однаково у всіх виробників: вони мають форму стаканчика, закритого шаром фольги. На дні і в кришці упаковки зазвичай є спеціальні фільтри, які використовуються в процесі заварювання напою.

Оболонка може бути виготовлена ​​з пластику, алюмінію або комбінації цих матеріалів. Стаканчики з харчового полімеру є найбезпечнішими для людини і навколишнього середовища.

Виробництво алюмінієвих контейнерів обходиться виробникам набагато дешевше, проте в їх використанні криється небезпека для споживача: в разі механічного пошкодження тари іони металу можуть проникнути в організм людини разом з рідиною і заподіяти їй шкоду.

Вистачає у продажу і комбінованих упаковок, які, як правило, виготовляються з алюмінієвої фольги, спресованого паперу і полімеру.

Що знаходиться всередині

Одноразові герметичні оболонки наповнюються натуральним меленою кавою, а також інертним газом, який дозволяє зберегти свіжість і неповторний аромат продукту до моменту його приготування. Найчастіше виробники використовують суміш з плодів декількох сортів кавових дерев, що робить смак готового напою більш багатим і збалансованим. Також у продажу можна знайти каву в капсулах з різними смаковими добавками і навіть каву без кофеїну .

Контейнер містить від п'яти до восьми грамів меленого зерна і розрахований на приготування однієї чашки міцного напою, що бадьорить. У зв'язку з цим дуже просто визначити, на скільки порцій еспресо вистачає упаковки з капсулами.

Як приготувати

Для заварювання кави в капсулах використовуються спеціальні капсульні кавомашини . При цьому не потрібно відміряти кількість інгредієнтів, тому що оболонка містить рівно стільки кави, скільки вистачає на одну порцію. Також не потрібно утрамбовувати суміш, міняти фільтри, мити чашу кавоварки, так як використана одноразова місткість просто витягується з приладу і викидається.

Процес приготування виглядає так: стаканчик, встановлений в прилад, проколюється зверху і знизу. Через дно в нього під високим тиском надходить гаряча вода, яка рівномірно розподіляється по контейнеру і забезпечує екстракцію еспресо по всьому об'єму меленої суміші, що гарантує високу якість такого напою. Після заварювання рідина виводиться через отвір в кришці і подається в чашки.

Гідності й недоліки

Безсумнівною перевагою кави в капсулах є здатність такої тари зберігати запах і смак свіжого продукту до моменту його використання. Також кавоманів привертає легкість і простота приготування одноразових ємностей, адже цей процес майже не вимагає зусиль, а за часом займає не більше однієї хвилини. Крім того, капсульні кавоварки є недорогими і простими в обслуговуванні приладами.

Головним недоліком еспресо з капсул для покупців є його відносно висока вартість, яка пояснюється необхідністю платити не скільки за сам продукт, скільки за його упаковку. Невеликі незручності викликає також той факт, що кава в капсулах від одного виробника підходить тільки для кавоварок певної марки.

В іншому, як правило, ця продукція заслуговує позитивні відгуки від споживачів. Ті, хто готовий змиритися з високою ціною, вибирають капсули через високої якості улюбленого напою, розмаїття смаків та відсутності шкоди для здоров'я.