Добавлено:
1

Багато сучасні люди просто не уявляють своє життя без кави. З цієї причини він часто закуповується у великих кількостях і знаходиться в надрах кухонної шафи іноді дуже тривалий час. Деякі вважають, що кава може зберігатися нескінченно довго. Однак, це помилка. Як і будь-який продукт, напій, що бадьорить має певний термін придатності. Він залежить, перш за все, від двох чинників: різновиди та умов зберігання.

Перш ніж говорити про те, чи може завдати прострочена кава шкоду організму людини, зупинимося докладніше на кожному з них.

Термін зберігання

Зелені зерна мають найбільший термін придатності. Вони можуть залишатися свіжими до 5, а за деякими даними навіть до 9 років.
Час зберігання смажених зерен визначається наступним чином:

 • обсмажені боби від виробника в закритому пакеті не втрачають смакових якостей протягом двох років. Хоча вважається, що через рік-півтора вони вже не мають того первісного аромату;
 • якщо пакет розкритий, то слід подбати про зберігання зерен . Термін придатності в паперовому пакеті складає не більше 2 тижнів. Але 14-15 днів не перетворять обсмажені зерна в прострочену каву, якщо їх герметично закрити. У пакеті з фольги термін зберігання збільшується до 3 місяців, а при використанні керамічної або скляної ємності до 6 місяців.

Термін придатності меленої кави залежить від його упаковки і способу отримання продукту:

 • у вакуумній заводській упаковці він зберігається до півтора років;
 • в запечатаному паперовому пакеті з полімерним покриттям - 9 місяців;
 • в пластиковому пакеті - до півроку;
 • напій з розкритою заводської упаковки буде не дуже приємно пити вже через кілька тижнів;
 • через 14 днів втратять характерний аромат і самостійно змолоти зерна, залишені в кавомолці або поліетиленовому мішечку.

Розчинна продукт можна пити протягом 2 років з дати виготовлення, зазначеної на упаковці виробників. Але чим менше часу пройшло з його розфасовки, тим він смачніший і ароматний. Хоча така відмінність буде помітно лише завзятим кавоманам. Кавові капсули треба використовувати не пізніше 12 місяців з дати виготовлення.

Що робити, якщо термін закінчився

Краще за все не пити прострочену каву, особливо у випадках:

 1. якщо він має нехарактерний запах або неприємний смак;
 2. якщо на зернах з'явився пліснявий грибок.

Навіть одна випита чашка такого напою, не тільки не принесе задоволення, але, швидше за все, стане причиною отруєння.

Крім того, небезпека для організму може нести в собі продукт, приготований з обсмажених зерен з вичерпаним терміном придатності. Вона таїться в жирі, який має властивість псуватися. Якщо викидати їх просто так шкода, то можна проявити фантазію і створити гарну оригінальну саморобку (кавову ялинку, рамку для фото).

У розчинній порошку жиру майже немає, тому якщо він правильно зберігався, то його можна пити і через деякий час. Хоча, звичайно, з такого продукту ароматний і смачний напій навряд чи вийде. Плюс все залежить від індивідуальних особливостей людини, немає гарантії, що ваш організм не відреагує без наслідків на такий напій.

Умови для зберігання

Щоб в період придатності ароматний продукт не втратив своїх смакових якостей, при його зберіганні слід дотримуватися кількох нескладних правил:

 • Будь-кава розчинна, мелена або зернова, необхідно тримати в герметичній упаковці.
 • Прозору банку з продуктом не можна залишати на світлі.
 • Небажано довго зберігати розчинний порошок або гранули в жерстяній тарі, інакше вони можуть придбати присмак металу, і напій з них буде неприємно пити.
 • З смажених зерен перший час виділяється велика кількість вуглекислого газу. Тому на початку зберігання потрібно кожен день випускати його, відкриваючи кришку контейнера.
 • Смажені зерна довгий час залишаються свіжими в замороженому вигляді. Але, поміщаючи їх в морозильну камеру, слід врахувати здатність кави вбирати запахи.
 • Зелені боби, як і капсули, дуже погано переносять високу температуру. Тому для їх зберігання потрібно вибирати темне прохолодне місце.

Дотримання цих нескладних правил - запорука отримання смачного і ароматного напою протягом усього його терміну придатності.