Добавлено:
0

У ритуалі заварювання зернової кави присутня магія, миттєво перетворює буденність. Гірко-солодкий запах кавових зерен багаторазово посилюється під час заварювання в турці і змушує згоряти від нетерпіння. І ось, найперший ковток - обпалює, як пристрасний поцілунок. Хороша зернова кава збільшує життєві сили. Не просто бадьорить, а нагадує: «Дива трапляються!».

Приманити в своє життя чудо легко - потрібно щоранку починати з приємного ритуалу. А що надихає більше, ніж заварювання натуральної кави? Однак далеко не кожен може зарядити енергією на цілий день, тільки найсмачніший здатний щоранку відроджувати віру в те, що життя прекрасне!

Кавова країна - пошук найкращого ґатунку

Знайти найкращу каву в зернах завдання не з легких. Кожен виробник обробляє кавові боби за власною технологією, домагаючись неповторного смаку і аромату. З двох видів (робусти і арабіки) народжуються тисячі відтінків.

Безпрограшним варіантом вважаються елітні марки, але і серед бюджетних видів трапляються твори мистецтва. З усього розмаїття потрібно вибрати 5-6 марок, щоб щоранку захоплюватися смаком улюбленого напою. Хороша кава не приїдається, але різноманітність не зашкодить.

 • Ніжна арабіка. Виробники вважають її примхливої, але цінують за м'якість і багатогранність смаку. Любіть ніжніше? Купуйте зернова кава, зроблений з арабіки. Одні з країн, які вирощують висококласну: Бразилія, Колумбія (Південна Америка), Гватемала і Коста-Ріка (Центральна Америка), Мексика і Куба.
 • Брутальна робуста. Безкомпромісна робуста «збиває з ніг» пряним ароматом і гранично насиченим смаком. Хочете міцніше? Підійде кава в зернах з яскраво вираженим гірким смаком, характерним виключно для цього виду. Країни, які пишаються пряними сортами: В'єтнам, Індія, гористі і морські країни Західної Африки, Бразилія, Мексика.
 • Танго арабіки та робусти. Прагнучи створити ідеальний зерновий продукт, виробники часто комбінують смакові характеристики обох сортів. Вишуканість арабіки і зухвалість робусти, представлені в різних пропорціях, народжують масу хороших кавових марок.

Важливо пам'ятати, що смак зерен легко зіпсувати при неправильному зберіганні. Навіть найкращі сорти можуть здатися несмачними, якщо під час транспортування «запрів» або ввібрали неприємні запахи. Кава в зернах бажано купувати у виробників, які розташовані поблизу великих морських портів - чим швидше продукт буде доставлений на добре обладнані склади, тим краще збереже свої смакові властивості.

Рейтинг кавових фаворитів - вибираємо кращі види

Який краще не можна сказати напевно. Спочатку потрібно визначитися з видом (м'яка арабіка або Ядрена робуста), а потім вивчати його сорти. Пошук ідеального кави в зернах може затягнутися на все життя - надто багато чудових напоїв пропонують сучасні виробники. Почати екскурсію в кавову країну варто з найвідоміших назв.

Лідери кавових рейтингів

Цінителі благородного смаку швидко запам'ятовують гучні назви: Jardin і Lavazza, Paulig і Gut !, Kimbo і Gaggia, Malongo і EvaDia, Italcafe і Жива кава. Найважче - вибрати фаворита.

Кавомани зі стажем рекомендують не зациклюватися на конкретний бренд і раз в два-три місяці балувати себе новими видами. Смакові рецептори за цей термін адаптуються до улюбленого смаку - починає здаватися, що він «зіпсувався». Досить зробити невелику перерву, щоб улюблений продукт знову став здаватися найсмачнішим.

Відомі назви - очікуваний результат

Вибираючи продукт, враховуйте базові критерії, що впливають на смак:

 • країна вирощування / виробництва;
 • процентне співвідношення кавових зерен (наприклад: 80% м'якої арабіки на 20% міцної робусти)
  види конкретного сорту (залежать від регіону вирощування, методу обробки);
 • ступінь обсмаження (мала, середня, сильна);
 • особливість упаковки (скляна або жерстяна банка, вакуумна).

Зерна, як необроблені діаманти, вимагають особливого поводження. Смак майбутнього напою на 60% залежить від погоди в країні вирощування і виду кавового дерева, особливостей збору врожаю та обробки, зберігання і транспортування, помелу і заварювання.

Врахувати всі фактори, що впливають на смак, практично неможливо. Тому навіть у неіменітих виробників є шанс випустити на ринок смачний продукт. Однак найпростіший спосіб підібрати гідну каву в зернах - купити напій від відомого бренду.

П'ятірка кращих - які напої королів?

Рейтинг смачних зернових кави очолюють:

 1. Jardin - бренд майстерно володіє мистецтвом обробки кавових зерен. Виробник використовує різні методи обсмаження, експериментує з сортами арабіки з різних країн, «грає» з фортецею, змінює пропорції.
 2. Lavazza - елітний бренд, народжений в Італії. Виробник використовує найніжніші види арабіки, створюючи відмінні купажі. Кавомани впевнені, що жити стане веселіше, якщо насолоджуватися вранці зерновим продуктом від Lavazza .
 3. Paulig - бренд, що знає все про гармонію. Виробник застосовує кращі види арабіки, ретельно контролює кожен етап обробки зерен. На виході виходить витончений напій з бездоганним ароматом.
 4. Gut! - зухвала кава, створена з добірної арабіки. Вражає міцним і насиченим смаком, п'янким ароматом і помірною ціною. Всі види від Gut! користуються попитом серед кавоманів - кожна марка дивує оригінальним способом обсмаження зерен.
 5. Kimbo - популярний бренд, що радує кавоманів вишуканим і дуже м'яким смаком, помірним ароматом і довгим терміном зберігання. Ніякої гіркоти або кислинки - тільки м'який смак елітної арабіки.

Кавомани жартують, що пошук ідеального кави може затягнутися на все життя. Найменша зміна клімату в регіоні вирощування зерен здатне кардинально змінити смак готового напою. Ідеальний смак неможливо знайти, але процес пошуку дарує справжню насолоду.