Добавлено:
0

Напій з'явився на полицях магазинів більше 75 років тому, і користується популярністю завдяки простоті заварювання і приємному смаку. Давайте розберемося разом - чи існує шкода розчинної кави, наскільки корисний такий аналог натуральних зерен, з чого роблять розчинний продукт, які його властивості і вплив на організм людини.

Вміст кофеїну в продукті

Історія свідчить, що першим і єдиним творцем підбадьорливого продукту в 1899 році став Саторі Като. Однак технологія виробництва розчинної кави не отримала широкого поширення і його виробництво не було запущено. І тільки через майже півстоліття фахівець компанії «Нестле» представив унікальний продукт - гранули, які миттєво розчинялися у воді і перетворювалися в напій, який своїми властивостями дуже нагадував натуральний. Сьогодні ж такий смачний, ароматний кавовий продукт роблять майже на всіх континентах.

Досить часто помилково вважають, що користь розчинної кави полягає в меншому вмісті кофеїну в порівнянні з натуральними зернами. Але хімічний склад двох напоїв вказує на іншу - одна порція натурального частування містить 80 мг кофеїну, а чашка розчинного напою - 65 мг.

Кофеїн - досить складна речовина, якщо говорити про його вплив на організм, його властивості залежать від стану здоров'я та індивідуальних особливостей людини. Наприклад, для гіпотоніків він незамінний для додання бадьорості, якщо відмовитися від його вживання, результатом стане відчуття втоми і головні болі. Почуття активності і ясності мислення виникає завдяки попаданню в кров цукру, яке провокує кофеїн.

Примітка: якщо у вас є проблеми з артеріальним тиском, але ви не хочете відмовлятися від вживання частування, вибирайте рецепти напою з молоком.

Шкода розчинної кави

Головна небезпека напою полягає в використанні при виробництві зерен з дефектами або недотриманні технології виробництва.

Дефект Причина появи
Кислий запах і смак У складі є сирі або запліснявілі зерна.
Присмак обвугленою деревини Причин такого дефекту кілька:
- в продукті є зерна, довго пролежали на землі;
- використання зерен неправильної форми (зламаних);
- каву роблять з недотриманням режиму сушіння.
Неоднакового розміру гранули Дефект вказує на порушення технології грануляції при виробництві.
Прогірклий присмак і запах Виникає при тривалому і неправильному зберіганні.
Білясті вкраплення в кавовій масі Дефект вказує, що в продукті є сирі або НЕ прожаренние зерна.

Ще одна потенційна шкада продукту - вміст у складі небезпечних для здоров'я ароматизаторів, барвників та інших добавок, які впливають на смакові і ароматичні властивості. У складі натурального напою кількість таких сумнівних компонентів мінімально. У цьому сенсі натуральні зерна корисніше розчинного напою.

Людям з патологіями шлунково-кишкового тракту краще замінити продукт. Важливо пам'ятати, що при надмірному захопленні ароматним напоєм з організму вимиваються вітаміни. Також шкода здоров'ю може заподіяти напій з великим вмістом цукру.

Активно обговорюється вплив розчинної кави на чоловіків . Небезпека полягає в наступному - людина отримує «підроблену» енергію. Кофеїн надає збудливу дію на організм, при цьому в кров надходить цукор, мозок працює активніше і виникає відчуття бадьорості. В результаті такого обману в організмі підвищується рівень гормону стресу і адреналіну, а це, в свою чергу, знижує синтез тестостерону і потенцію. Протягом декількох годин після випитої кави знижується кровотік, що надходить до яєчок.

Примітка: для чоловіків важливо не пити каву за п'ять годин до сну. Це пояснюється тим, що синтез тестостерону відбувається під час глибокого сну, якщо під дією кофеїну сон порушений, відповідно, спостерігаються збої у виробленні чоловічого гормону.

Калорійність і види продукту

Для тих, хто знаходиться на дієті, важливим є питання, скільки калорій в розчинній каві і його дієтичні якості. Головна корисна характеристика розчинної кави, яка активно використовується в дієтології, - калорійність продукту. Справа в тому, що в одній чашці кави без цукру міститься практично нуль калорій (5-10 ккал) і регулярне вживання активізує обмінні процеси в організмі. Саме тому напій включений в багато системи дієтичного харчування. Слід враховувати, що калорійність напою з цукром значно вище і до дієтичних продуктів такої кави не відноситься.

Примітка: справжні шанувальники кави можуть купувати продукт в мішках вагою до 25 кг.

Найдорожчим і якісним є сублімований вид розчинної кави. Розпізнати продукт можна за специфічними, блискучим гранулам плескатої форми. Саме сублімована кава зберігає всі якості і властивості вихідної сировини - зерен. Таку кава найдорожча і його виробництво в корені відрізняється від технології виготовлення інших видів напою. Спочатку зерна перемелюють до стану борошна, потім заморожують разом з водою і за допомогою спеціальних пристроїв відокремлюють продукт від рідини. Готові пластини знову перемелюють.

Порошкоподібний продукт - найдешевший. Гранульований володіє найменш вираженим ароматом і смаком.