Добавлено:
0

Традиційна кава, заряджаючий бадьорістю, любить безліч людей протягом багатьох століть. Порівняно недавно стала відома його «зелений різновид». Для більшості досі неясно, що це за продукт, і чи дійсно зелена кава корисна. Разом зі зростаючою популярністю напій супроводжує безліч версій, де вигадки нерозривно переплетені з правдою. Одні стверджують, що він завдає надзвичайний шкоду і його вживання категорично не рекомендується, інші цінують його за корисні властивості. Насправді - це сукупність звичайних протиріч.

Опис продукту

Кава називається зеленим, оскільки зерна не піддаються термічній обробці і тим самим зберігають справжній зелений колір. На смак цей напій також має відмінності від звичайної чорної кави. Важливо, що зерна зеленої кави характеризуються цілим переліком корисних властивостей, якими не може похвалитися напій, приготований з зерен стандартної обсмажування.

Цей унікальний за своїм складом продукт поставляється в декількох видах:

 • мелена кава без обсмажування;
 • розчинна кава в гранулах без обсмажування;
 • сублімований , тобто кава був оброблений за допомогою сухої заморозки;
 • натуральна зелена кава в зернах.

У чому ж користь

Досить непросто оцінити всю користь цього продукту. Він багатий не тільки найціннішим хімічним складом, який відповідає за корисний ефект, а й цілим переліком дивовижних природних властивостей, надають сприятливий вплив на здоров'я людини.

Зелена кава в зернах містить унікальний комплекс антиоксидантів і найважливіших мікроелементів. Продукт, який не піддався тепловій обробці, зберігає в собі безліч необхідних організму речовин.

 • Кофеїн відомий своїм бадьористю і тонізуючим ефектом. У помірних дозах він корисний для людини, оскільки сприяє розумовій і м'язової активності, бореться з відкладенням жирів в тілі, благотворно впливає на пам'ять і може допомогти при головному болю.
 • Зелена кава в зернах містить дубильні речовини, які характеризуються антибактеріальними властивостями. Вони допомагають зміцнити стінки судин, нормалізують діяльність шлунково-кишкового тракту, підвищують швидкість регенерації тканин, сприяють виведенню важких токсинів.
 • Незаперечна користь зеленої кави полягає в наявності хлорогенової кислоти, що є сильним антиоксидантом. Вона нормалізує обмінні процеси, запобігає розвитку діабету, позитивно впливає на роботу серця і сприяє зниженню ваги.
 • Теофілін дуже корисний. Сприятливо позначається на складі крові, скорочує ризик формування тромбів, оптимізує функціонування дихальної системи і стимулює діяльність серця.
 • Амінокислоти підвищують захисні функції організму, допомагають збільшенню м'язової маси, покращують апетит і настрій, впливають на роботу мозку.
 • Позитивні властивості зеленої кави зобов'язані завдяки ліпідів, благотворно впливає на функціонування нервової системи.
 • Клітковина знижує рівень холестерину, покращує травлення.
 • Трігонеллін корисний для метаболізму, кровотворення і роботи головного мозку.
 • Сукупність ефірних масел надає заспокійливу дію, очищає бронхи і легені, бореться з мікробами.

Отже, очевидно, що корисні властивості зеленої кави надають неймовірний позитивний ефект на діяльність всього людського організму.

Запобіжні заходи

Кофеїн, що багато в чому обумовлює корисні властивості напою, при неправильному вживанні і надлишку в організмі може завдати шкоди. Варто відзначити, що його рівень вмісту в зеленому каві трохи менше, ніж в традиційному продукті. Якщо добова норма не буде перевищувати 1 або 2 чашок кави, то ніякої шкоди від вживання не страшний.

Особам, які зловживають кавовим напоєм, необхідно пам'ятати про можливе виникнення проблем зі здоров'ям.

 • Підвищена кількість випитого напою зобов'язує контролювати рівень кров'яного тиску. Багато кофеїну негативно може позначитися на серце, що проявляється в прискореному серцебитті і диханні.
 • Більш того, кофеїн може завдати шкоди нервовій системі. Можлива поява дратівливості, нервозності і постійного відчуття тривоги. Можуть з'явитися порушення сну, безсоння, напади запаморочення і головні болі.
 • Зловживання кофеїном здатне завдати шкоди діяльності шлунково-кишкового тракту, і може викликати загострення синдрому роздратованого кишечника.
 • Кофеїн провокує вимивання кальцію з кісток, а це прямий шлях до підвищення їх ламкості і остеопорозу. В результаті необмежену вживання кавового напою може завдати відчутної шкоди кісткової структурі.
У період вагітності та годування груддю, діабеті, остеопорозі, глаукомі, виразці шлунка, проблем з кишечником раціональним рішенням буде відмовитися від зеленої кави зовсім.

В цілому порада проста - необхідно знати міру в усьому, щоб не завдати шкоди власному здоров'ю.

Велика частина наукових досліджень про каву дають суперечливі відомості про корисні і негативні властивості напою. У той же самий час багато вчених солідарні в думці, що він стимулює роботу головного мозку і кровообіг, надає бадьорить і тонізуючий ефект на організм.

Важливо, що вживання натуральної кави в розумних кількостях не здатне принести шкоду людині, а чашка ароматного напою здатна подарувати справжню насолоду.