» » Чай і кава - це кислота або луг? І чому це важливо для організму?

Чай і кава - це кислота або луг? І чому це важливо для організму?

Ми вже знаємо, що в чаї і каві міститься велика кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів, здатних якісно поліпшити наше життя, здоров'я і настрій. Але є ще дещо, про що знають не всі, але багато хто починає замислюватися. Мова про кислотності продуктів, яка теж має значення. І улюблені напої не виняток.

Що таке кислотність продуктів і чому це важливо знати?

Будь-які живі істоти є «зборами» хімічних елементів і більш-менш збалансованою «колекцією» кислот і лугів. Цей баланс позначається буквами рН (power hydrogen, що в перекладі звучить як «сила водню»). Його значення говорить нам про те, скільки атомів водню міститься в конкретному продукті або розчині.

Якщо кислоти в організмі занадто багато, то внутрішні органи починають працювати не так, як це задумано природою, звідси - метеоризм, порушення травлення і т. Д. Мікрофлора кишечника починає страждати, настрій погіршується разом з імунітетом, а шкіра стає тьмяною.

Нейтральним вважається рН 7, і наш організм постійно прагне до цієї цифри, посилюючи синтез кислот або лугів. Від 7 до 14 - лужні продукти і напої, від 0 до 6,9 - кислі.

Для підтримки нормального здоров'я  потрібно з'їдати до 80% лужних продуктів , залишивши на кислотні всього лише п'яту частину загального раціону.

До речі, один із способів самостійно перевірити загальний рівень рН організму - затримати дихання. Якщо довше, ніж півхвилини, протриматися не вийде, значить, організм потрібно скоріше приводити до балансу, оскільки він сильно оксиди.

З  таблиці лужного індексу  можна побачити, що найвищими показниками володіють очисники труб (14 рН) і засоби для миття посуду і підлоги (10-13 рН), які, зрозуміло, не можна вживати в їжу. Багато овочів і зелень мають індекс 7-9, щодо нейтральними вважаються питна (7 рН) і морська вода (8 рН), а самими кислими - томатний сік (4 рН), грейпфрут (3,5 рН), лимон (2 рН) і кислота в батарейках (0 рН). З лимонами і цитрусовими, втім, все не так однозначно: з одного боку, їх рівень рН вказує на кислотність, а з іншого - після всіх складних хімічних реакцій вони все ж ощелачивают організм. На щастя, з іншими продуктами все більш-менш зрозуміло.

Алкалинова дієта: вибір зірок. Може, і вам стане в нагоді

Правила лужного харчування дуже швидко підхопили зірки всіх сортів, які тут же гордо повідомили, що їх пружні стрункі тіла - це не результат походу до пластичних хірургів, а наслідок дотримання лужної дієти.

Втім, навіть якщо врахувати, що хтось із них злегка прикрашає дійсність, харчуватися правильно все одно корисно. Серед послідовників алкалинової дієти - Вікторія Бекхем (хоча є підозра, що з її типом фігури можна їсти взагалі все підряд: докладніше читайте в  нашому недавньому матеріалі ), Кірстен Данст, Гвінет Пелтроу та інші стрункі красуні, які добре виглядають завжди.

Кава - кислота або луг?

Виявляється, що найбільш корисними є майже всі овочі, зелень і фрукти, оскільки вони лужні (хоча ми і так любили їх і за смак, і за клітковину, і за вітаміни). А як щодо чаю і кави?

Тут повинен дотримуватися той же принцип: чим ближче рівень рН напою до позначки 7 (і вище), тим краще для здоров'я в цілому. Наприклад, можна насолоджуватися улюбленим ристретто, але враховувати, що його рН всього 4. Тому у нас буває неприємне відчуття в шлунку, якщо випити чорну каву натщесерце.

І саме тому в компанії з кавою радять вживати лужні продукти для балансу.

Важливо ще й те, що ми додаємо в улюблений напій:

  • індекс лимона - 2 рН;

  • меду - 3,9;

  • цукру - 6-6,5;

  • молока - майже 7 рН.

Тому кислотно-лужні властивості можуть відчутно змінитися.

Кислотно-лужний індекс основних видів чаю

  • Самим кислим виявився чорний чай - 4,9-5,5 рН.

  • Такий же (слабокислий) - зелений чай , ті ж плюс-мінус 5 рН.

  • Індекс улуна може досягати 7 рН (це вже практично нейтральний напій).

  • Білий чай і зелена матча досягають рекордного індексу 8-10 рН.

Всі рослинні добавки в чай ​​(м'ята, ромашка, лемонграсс) теж є слабокислими. Їх індекс не піднімається вище позначки 6,5. А ось імбир - слаболужною продукт з індексом 7,5-8.


Схожі новини:

• Які амінокислоти містить іван-чай, і чим вони корисні спортсменам
• Корисні властивості зеленої кави і неймовірний позитивний ефект на діяльність всього людського організму
• Склад розчинної кави: чи є в ньому кави?
• Чи можна пити зелений чай перед сном і як він впливає на сон?
• Як часто і скільки зеленого чаю можна пити в добу?
• Через скільки можна пити чай після їжі: думка лікарів
• Чай з лимоном. Скільки калорій в чаї з лимоном? Чим він шкідливий і корисний?
• Чи можна пити зелений чай перед сном і як він впливає на сон?