Добавлено:
0

Багато кавомани віддають перевагу поєднанню підбадьорливого терпкого напою з м'яким смаком натурального молока. Окремої уваги варта правильну вимову назви цього рецепта. У нашій країні можна почути слово «лате», наголос в якому ставиться як на перший, так і на другий склад.

Походження назви рецепта

Правильну вимову в даному випадку залежить від того, як ставлять наголос на батьківщині цього напою, в Італії. Саме там зародилося вишукане поєднання кави і молока, яке стало улюбленим напоєм для багатьох людей по всьому світу. Наші співвітчизники звикли, що назви рецептів, які прийшли з інших країн, звучать дуже незвично. Саме тому наголос у слові «лате» багато хто ставить саме на останньому складі. Цей варіант насправді більше схожий на французький, ніж на італійський, звідки це слово родом. Такий відтінок більш звичний для російських обивателів, які звикли, що більшість кулінарних шедеврів прийшло саме з Франції.

В Італії словосполучення «кава з молоком» позначається одним словом «лате», і наголос в ньому ставиться тільки на перший склад. Це є єдино вірним варіантом вимови цього красивого слова. Крім кави лате існує ще кілька пов'язаних з ароматним напоєм назв, які не всі говорять і пишуть правильно.

Труднощі з іноземними словами

Існує безліч цікавих рецептів, кожен з яких має своїх шанувальників. Наприклад, смачна і солодка кава глясе. З вимовою цього слова труднощів зазвичай не виникає, але нерідко можна побачити помилку в написанні. Назва цього рецепта правильно писати з однією літерою «с», так як воно походить від французького «glace», що перекладається «заморожений» або «крижаний». На окрему увагу заслуговують також такі слова:

  • бариста;
  • капучино;
  • тірамісу;
  • американо;
  • еспресо.

Нерідко виникають складнощі з написанням назви «капучино». У меню ресторанів і кафе нерідко можна спостерігати поширені помилки, а точніше подвоєні приголосні «п» або «ч». Необхідно запам'ятати, що написання «капучино» - єдино вірне.

Рецепт смачної кави лате

Для приготування традиційного варіанту напою необхідно взяти такі інгредієнти:

  • обсмажені і перемелені кавові зерна;
  • фільтрована прохолодна вода;
  • цільне молоко;
  • цукровий пісок.

У підігріте збите молоко вливають свіжу каву таким чином, щоб він виявився під молочною пінкою.

Правильно вимовляти назви улюблених напоїв дуже важливо, це є ознакою освіченості та правилом хорошого тону.