Добавлено:
0

Після з'єднання кави і молока в одному келиху люди не стали зупинятися на досягнутому. Список різних рецептів постійно поповнюється. Але до найбільш затребуваним досі ставляться лате і капучино. Багато хто не бачать відмінностей в цих напоях, хоча вони є і досить явні. Ознайомившись з цією статтею, можна дізнатися, чим відрізняється лате від капучино.

Різниця в рецептурі напоїв

Головною відмінністю є різні пропорції основних інгредієнтів напоїв. Для капучино вони беруться в рівному співвідношенні, а в лате на одну частину еспресо потрібні дві частини молока і одна частина молочної піни.

Виходить, що в капучино концентрація еспресо більше, з цієї причини даний напій відносять до різновиду кави. Основна відмінність лате в тому, що його вважають коктейлем на основі кави.

Відмінності в технології приготування

При готуванні капучино в чашку треба налити спочатку еспрессо, а потім збите молоко, зверху викласти молочну пінку. Важливо не змішувати шари.

Лате можна приготувати двома способами. Один з них класичний, він ідентичний процесу приготування капучино, різниця лише в пропорціях. Другим способом готується кавовий коктейль, званий лате-макиато. Для цього потрібно спочатку налити в чашку молоко або вершково-молочну суміш, а після додати еспресо. Піну треба покласти верхнім шаром або до того, як влити каву. При правильному приготуванні напій повинен вийти шаруватим.

Різниця в молочній піні

Для капучино необхідна щільна, густа за рахунок насичення повітряними бульбашками піна, здатна утримати на собі цукровий пісок, подрібнену корицю або какао. Її шар в чашці з напоєм повинен бути досить високим.

Піна, яка використовується при приготуванні лате, відрізняється легкістю і рихлістю, на ній не можливо втриматися навіть легким прикрасам. Шар піни в келиху не великий, її основна функція полягає в оздобленні напою.

Піну для капучино потрібно збивати довше, ніж піну для лате. Для отримання потрібного ефекту молоко необхідно використовувати натуральне з високим відсотком жирності.

Лате і капучино різниця смаків

Відмінності смаків напоїв полягають у наступному:

  • капучино має яскраво вираженим терпким кавовий смаком, у лате він більш м'який та ніжний;
  • в капучино відчуваються горіхові нотки, які притаманні міцному еспресо, лате володіє вершково-молочним і менш міцним смаком;
  • піна в капучино відрізняється насиченим молочним присмаком, в лате піна має більш тонкий і ніжний смак;
  • в загальному, в капучино яскраво виражений смак кави, всі інші складові лише доповнюють його, а в лате домінує молочний смак, доповнений невеликим кавовим відтінком.

Особливості в подачі напоїв

Лате і капучино мають відмінності не тільки в смакових якостях, а й в правилах сервірування. Чашки для капучино і лате також різні.

Капучино:

  • подають в порцелянових келихах розміром до 220 мл;
  • порція від 180 до 200 мл;
  • для більшої щільності і стійкості шару піни важливо, щоб стінки келиха були рівні.

Лате:

  • подається в високих скляних келихах «Айріш»;
  • розмір порції становить від 250 до 360 мл;
  • допускається розширення келиха вгорі.

Як, коли і з чим краще пити лате і капучино

Є рекомендації, як краще використовувати дані напої. Так як капучино містить багато кофеїну, його можна вживати після перекусів або легкого обіду, ввечері від прийому напою краще утриматися. П'ється він через пінку, змішувати шари напою вважається поганим тоном. Для того, щоб яскравіше відчути каву, цукор в нього краще не додавати.

Капучино прекрасно доповнюють десерти, що володіють смаком шоколаду або вершкового крему: Браун, панакота, кокосове печиво, мус з персика.

Лате відрізняється більш значним об'ємом, тому пити його краще між їдою. Так як в ньому відносно небагато кофеїну, вживати напій можна і в вечірній час. З келихом лате додатково приносять ложечку, серветку і трубочку. За допомогою ложечки можна перемішати напій, серветка потрібна, щоб тримати келих і не було гаряче руці, за допомогою трубочки п'ють коктейль. Лате прекрасно поєднується з десертами, що мають фруктовий і горіховий смак, морозивом, також відмінно підійдуть муси, суфле і чизкейки.