» » Кава брюле: опис і класичний рецепт приготування

Кава брюле: опис і класичний рецепт приготування

Кава Брюль (café brûlot) - це традиційний креольський напій, особливо популярний в Нью-Орлеані. За принципом приготування брюле більше схожий на глінтвейн (brûlot в перекладі з французької означає «палений»). 

Історія кави брюле

Брюле - одна з легенд Нью-Орлеана. Жителі міста приписують винахід напою знаменитому пірату Жану Лафіт, на початку XIX століття грабували англійські і іспанські суду. Згідно з іншою версією, ідея додавати в Брюль гвоздику належить верховної жриці луїзіанського вуду Марі Лаво. Вона нібито стверджувала, що гвоздика допомагає побачити світ духів.

Достовірно відомо, що вперше кава брюле стали подавати в нью-орлеанському ресторані Antoine's а 80-х роках XIX століття. Одного разу Жюль Алькіаторе, син засновника закладу, побачив, як його приятелі-французи перед тим, як підсолодити каву, намочили шматочок цукру в коньяку і підпалили його.

Натхненний побаченим, містер Алькіаторе придумав рецепт кави brulot diabolique ( «диявольський вогонь»). Навколо приготування напою розігрувався справжній спектакль. В кінці обіду бариста встановлював над спиртової пальником блискучий срібний казанок з коньяком, цукром і прянощами.

Коли суміш нагрівалася, в залі гасили світло, і бариста підпалював вміст казанка. Потім, тримаючи в руці палаючу смужку апельсинової цедри, він по ній тонкою цівкою вливав в казанок гарячу чорну каву. Ретельно перемішаний напій розливали по чашках і тут же подавали гостям.

Цей ритуал досі можна побачити в нью-орлеанських ресторанах креольської кухні Antoine's, Galatoire's і Arnaud's. Завсідники вважають, що чим пізніше напій налитий в чашку, тим духмяний і гущі Брюль, тому зазвичай після першої порції замовляють добавку.

Інгредієнти для Брюль

Брюль на кшталт глінтвейну або фондю: ця кава не п'ють поодинці, а процес його приготування можна перетворити в захоплююче видовище. У складі брюле - цукор, прянощі, апельсинова і лимонна цедра, так що для кавової основи не потрібні моносорти арабіки. Підійдуть недорогі суміші з декількох сортів арабіки або з арабіки з робустой. Але в робусті більше кофеїну, його дія посилюється алкоголем. Якщо серед гостей не всі молоді і здорові, краще, щоб зміст робусти не перевищувало 40%.

Помел залежить від способу приготування кавової основи, ступінь обсмажування - середня або темна (прянощі «забивають» смак зерен світлого обжарювання). Каву заварюють на м'якій бутильованій воді з мінералізацією 75-250 мг / л.

Можна використовувати будь-який недорогий коньяк або бренді, головне - щоб в ньому не було хімічних добавок, які при нагріванні здатні погіршити смак і аромат кави брюле.

Характеристики брюле

Сорти зерен Будь-які сорти і суміші
Ступінь обсмажування Середня або темна
Помел Залежно від способу приготування кавової основи
Температура кавовій основи +70 ± 5 ° C
Температура бренді з цукром і прянощами +70 ± 5 ° C
Тривалість приготування 10-15 хвилин
Обсяг порції на виході, мл 80 мл
Вміст кофеїну 50-68 мг
Рекомендована норма (порцій в день) 1-2
Гранично допустима норма (порцій на тиждень) 2
Калорійність 55-60 кКал на порцію

Рецепт брюле

Інгредієнти (на 5-6 порцій):

  • гаряча свіжозварена кава - 500 мл;
  • гвоздика - 6 бутонів;
  • кориця - 1 паличка;
  • цукор - 20-25 г;
  • коньяк (бренді) - 75 мл;
  • лимонна цедра;
  • апельсинова цедра.

Технологія приготування

  1. Спеціальним ножем зрізати довгу смужку цедри з лимона.
  2. Зрізати смужку цедри з апельсина.
  3. У смужку апельсинової цедри увіткнути бутони гвоздики.
  4. Зварити каву.
  5. У ємність з нержавіючої сталі покласти цедру, прянощі і цукор, вилити коньяк.
  6. Підігрівати суміш на слабкому вогні, постійно помішуючи, поки цукор не розчиниться.
  7. Обережно підпалити суміш.
  8. Приблизно через хвилину, коли вогонь стане слабшою, тонкою цівкою влити гарячу каву.
  9. За допомогою ложки з довгою ручкою (ополоника) розлити каву по чашках і відразу ж подати гостям.

Правила подачі брюле

Кава брюле подають в керамічних чашках Демітасе. Разом з напоєм гостю пропонують ложечку і цукорницю (хоча кава вже трохи підсолоджена).

Брюле замінює дижестив, тому закушувати його не прийнято. Однак якщо хочеться, можна разом з кавою з'їсти часточку апельсина, посипану корицею, скибочку лимона з цукром, абрикос.

Шкода

Кава Брюль не дуже калорійна, але містить спиртне. Кофеїн і алкоголь надають досить сильну дію на серцево-судинну систему. Прянощі дратують слизову оболонку шлунка. Таку каву можна пити тільки після обіду, причому не частіше 2 разів на тиждень (в крайньому випадку раз на тиждень - 2 чашки поспіль). Людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи або з віддаленим жовчним міхуром потрібно ставитися до брюле вкрай обережно.

Увага! Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров'ю.


Схожі новини:

• Кава Фарисей (з ромом і вершками) - класичний рецепт
• Кава Гільєрмо: класичний рецепт, з льодом і молоком
• Кава Кон Йело: опис і класичний рецепт приготування
• Кавове желе з молоком - простий рецепт десерту
• Кава з гвоздикою в турці - правильний рецепт приготування
• Кава Торре: поняття і класичний рецепт приготування
• Кава з морозивом - 5 найкращих рецептів напоїв та десертів
• Латте (latte): СКЛАД, ПРОПОРЦІЇ, КЛАСИЧНИЙ РЕЦЕПТ НАПОЮ, Правила приготування кави латте