» » » » Опис японського чаю Кокейча і його приготування

Опис японського чаю Кокейча і його приготування

Екзотичні напої завжди привертають увагу гурманів, для них - сорт Кокейча (Кокейтя) з префектури Сідзуока. У перекладі з японської його назва звучить як «твердий чай».

Що це за сорт

Спочатку для отримання Кокейча використовували подрібнену чай конача, виробленого з сортів сенча (Сента) і кабусеча (кабусетя) , після їх просіювання при сортуванні. Але настій з нього виходив занадто каламутним.

Пізніше до дрібних фракцій чаю стали додавати для більшої поживної цінності екстракт морських водоростей. У підсумку виходить щось схоже на густе тісто або пасту. Потім маса відправляється в екструдер - пристрій, що нагадує за принципом дії апарат по виготовленню макаронів.

Отримані тонкі довгі «макарони» дрібно нарізають, а потім сушать особливим способом. Унікальність сушки полягає в оригінальному способі спікання. В результаті цього процесу чай, потім чи не перетворюється в каламутну рідину, чаїнки залишаються в незмінному стані.

Ось такий унікальний спосіб. А був він придуманий японським чайним фермером Такеші Такезава з села Кавачі ще в 1935 році. Довгі роки потім пішли на вдосконалення методу, оскільки чай виходив не прозорим. І тільки в 1963 році сорт набув свого остаточного вигляду. А унікальна технологія сушки - і сьогодні секрет компанії Такезава.

Корисні властивості

Давно відома користь зеленого чаю через великої кількості антиоксидантів, що знаходяться в ньому. Але ось додавання морських водоростей в спресовану чайну розсип насичує цей напій прямо-таки чарівними властивостями.

Якщо у вас попереду важкий робочий день, якщо доведеться займатися напруженою інтелектуальною працею або вести переговори, випийте з ранку чашку японського зеленого чаю Кокейча. Він дозволить бути бадьорим протягом усього дня і допоможе сконцентрувати увагу.

Крім цього він покращує настрій і допомагає впоратися зі стресовим станом, прискорює метаболізм, що в своєму роді сприяє схудненню, знімає фізичне й емоційне напруження.

Смак, аромат і колір напою

Смак чаю Кокейча - це ніжний, свіжий квітково-трав'янистий букет, бархатисто-м'який, без гіркоти і терпкості. Легку пікантну нотку додають морські водорості. Соковитість і обволікає м'якість переходять в приємний післясмак.

Його аромат поєднує морську свіжість і літній різнотрав'я, які хочеться вдихати ще і ще. У сухому ж вигляді від нього виходять деревно-трав'янисті нотки, а глибина залежить від тривалості зберігання і насиченості морськими компонентами.

Колір у завареного чаю - красивий, насичений, янтарно-жовто-зелений, напівпрозорий.

Як приготувати

Заварювати чай можна звичним способом, або дотримуючись традицій країни походження.

Класичний гарячий по-європейськи

У підігрітий чайник для заварки кладеться чай з розрахунку 1-1,5 чайних ложки на склянку води. Заливати суху розсип треба не крутим окропом, а трохи остудити до 75-80 ° С.

Через хвилину чай готовий. І не залишайте його в чайнику довше, тому що заварка стане занадто міцною.

Метод «протоки»

Якщо заварювати методом «протоки» в гайвані, то чаю можна взяти трохи більший. Заливати також водою з температурою 75-80 ° С. Тривалість першого заварювання - 30 сек з подальшим збільшенням. Якісний чай витримує не менше 5 заварок.

Через схожість звучання не варто плутати Кокейча з чаєм кукіча, що виготовляється з черешків чайного листа з невеликим додаванням зелені. Хоча обидва при заварюванні здатні принести задоволення поціновувачам чаю і їх просто не можна не спробувати.


Схожі новини:

• Властивості смоли пуеру і технологія заварювання. Смак, колір і аромат
• Чай сенча - поєднання незабутнього смаку і користі (Корисні властивості)
• Заварювання чаю кабусеча по японській техніці сентядо
• Як заварювати чай Ходзіча і Банча і їх особливості
• Властивості зеленого чаю Тай Пін Хоу Куй і технологія заварювання
• Готуємо за правилами японської чайної церемонії чай матчу
• Зелений чай сенча
• Сорти зеленого чаю