Добавлено:
1

 

Бодян - це спеція, яку отримують з тропічного вічнозеленого дерева бодяна справжнього. У їжу вживають висушені плоди даного дерева. Родом ця рослина з Південно-Східної Азії, хоча культивують його в багатьох тропічних країнах. В основному її вирощують в Китаї, Японії, Південної Кореї, В'єтнамі, Індії та Камбоджі.
 

Смак у прянощі слідкувати-гіркий трохи приторний, аромат схожий на аніс. Його навіть називають зірчастий аніс. Але у бодяна більш тонший і ніжніший аромат і менш приторний смак.

 

Його плоди дуже корисні для організму, оскільки в складі міститься багато ефірного масла, основною складовою якого є анетол. Також до складу входять цукру, смоли і танін. Він корисний для шлунка, допомагає при такій проблемі, як метеоризм, має протизапальну дію. Його застосовують при коліках і підвищеному газоутворення.

 

З бадьяна готують чай і настої, які вживають в лікарських цілях. Це хороший засіб від кашлю, він виводить мокроту і сприяє її відкашлюванню. Його часто додають в різні грудні збори, а також в льодяники від кашлю.

 

Корисна ця спеція і для годуючих мам, оскільки збільшує кількість молока і сприяє тому, щоб налагодився цикл.

 

Протипоказаний бодян при нервовому перевантаженні і хворим на епілепсію. Обережно необхідно використовувати його і тим, хто схильний до алергічних реакцій, оскільки він може викликати сильну алергію у вигляді висипки на шкірі. Особливо необхідно обережно використовувати масло бодяна.

 

Спеція бодян широко застосовується в кулінарії, в основному її використовують кондитери. Пряність додають в тісто для печива і пирогів, в варення, лікери, пудинги, киселі і різні фруктові блюда. Вона надає неймовірний тонкий аромат готовим стравам. Також часто використовують в консервації і маринуванні, оскільки він продовжує термін зберігання продуктів і дозволяє зберегти їх на довше.

 

Також дана спеція добре поєднується з іншими прянощами, такими як часник, гвоздика, імбир, перець і кориця. У деяких країнах його використовують в приготуванні м'ясних страв зі свинини, баранини і птиці. Він робить м'ясо ніжнішим і ароматним з певною пікантністю у смаку.