» » » » » Користь і шкода чаю з імбиром - корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода чаю з імбиром - корисні властивості і протипоказання

Корінь імбиру - відома по всьому світу пряність, яку можна зустріти в кухні різних країн. Однак він володіє не тільки терпким смаком, але і цікавими властивостями. На його основі готують ароматні напої, користь і шкода чаю з імбиром заслуговують на окрему увагу.

Позитивні властивості білого кореня

Імбир відрізняється багатим складом, що включає в себе цінні вітаміни і мікроелементи. Ці складові мають певний вплив на організм, чим і обумовлена ​​користь продукту.

Имбирь

Імбирний чай дуже часто радять приймати як профілактичний засіб в період загострення простудних захворювань і епідемій грипу. Він також має здатність пом'якшувати симптоми і полегшувати перебіг хвороби. Речовини, що входять до складу імбиру, позитивно впливають на імунітет, посилюючи захисні функції організму, і він надійніше протистоїть застуді і вірусам. Напій має антибактеріальний і протизапальний ефект, його корисно пити при температурі. Чай з імбиром має спазмолітичну дію і чудово допомагає справлятися з больовими відчуттями, викликаними застудою.

Також не варто залишати без уваги те, чим корисний чай з імбиром для системи травлення. Він значно покращує апетит, допомагає при проявах токсикозу, допомагає справлятися з морською хворобою. Цей смачний напій прискорює виведення токсинів з організму, стимулює засвоєння поживних речовин. Він здатний знижувати газоутворення в кишечнику і може позитивно впливати на прискорення метаболізму.

Імбирний чай допомагає зберігати здоров'я печінки і покращувати її роботу. Він має жовчогінну дію, запобігає утворенню каменів у жовчному міхурі.

Напій з вмістом імбиру використовується для позбавлення від зайвих кілограмів, і багато дієтологів радять своїм пацієнтам вживати його в якості доповнення до встановленого раціону харчування. Такі корисні властивості обумовлені високим вмістом ефірних масел в свіжому корені імбиру. На цьому не закінчується його здатність підтримувати природну красу і молодість протягом довгих років. Речовини, що містяться в продукті, допомагають шкірі довго залишатися пружною і запобігають утворенню зморшок. Також поліпшується стан волосся, вони стають шовковистим і блискучим.

Сухой имбирь

Також напій з коренем імбиру позитивно позначається на серцево-судинній системі. Мікроелементи, що містяться в білому корені, сприяють зміцненню судинних стінок, стимулюють потік крові, запобігають утворенню тромбів. За допомогою імбирного чаю очищаються навіть найдрібніші капіляри, зміцнюється серцевий м'яз. Кров швидше насичується киснем, що благотворно позначається на діяльності мозку.

Поліпшується пам'ять, знижується розумова стомлюваність. До того ж, чай з імбиром має достатній тонізуючий ефект, і може з легкістю замінити ранкову порцію підбадьорливого і ароматної кави.

Практично будь-який природний засіб, що надає вплив на серце і судини, підвищує або знижує тиск. Імбирний чай надає другий варіант впливу, тому він дуже корисний при гіпертонії.

Специфічна користь для чоловічого і жіночого організму

Крім збереження краси та молодості, цей напій має дуже корисними для жінок якостями:

  • зниження симптомів токсикозу під час вагітності;
  • усунення специфічних менструальних болів;
  • нормалізація гормонального фону;
  • допомога в знятті запалення, видаленні спайок;
  • чай з імбиром рекомендують пити при лікуванні безпліддя;
  • під час клімаксу напій допомагає усунути головні болі, зняти дратівливість.

Имбирный чай

Для чоловічого організму цей чай також дуже корисний:

  • наповнює енергією, стимулюючи розумову і фізичну активність;
  • прискорює циркуляцію крові, що є сприятливим фактором для потенції;
  • підвищує м'язовий тонус;
  • покращує настрій і додає впевненості в собі;
  • постійне вживання напою значно зменшує ризик захворювання простатитом.

Негативні сторони і побічні дії

Багато любителів народних засобів цікавляться, як часто можна пити чай з імбиром. Через те, що напій має сильну тонізуючу дію і активно впливає на слизову шлунка, краще не вживати його частіше, ніж три рази на день. Так як він бадьорить не гірше міцної кави, краще утриматися від нього у вечірній час і пити не пізніше, ніж за три години до сну.

Варто утриматися від вживання чаю з вмістом кореня імбиру, якщо виявлено будь-яке дерматологічне захворювання. Напій може загострити перебіг хвороби, що загрожує серйозними наслідками і тривалим лікуванням. Також специфічний пряний чай здатний спровокувати індивідуальну алергічну реакцію, тому людям, схильним до подібних проявів потрібно з обережністю підходити до його вживання.

Чай с имбирем

Існують і інші протипоказання. Наприклад, при виразковій хворобі він може істотно погіршити самопочуття пацієнта. Не рекомендується приймати його при зниженому артеріальному тиску, наявності внутрішніх або зовнішніх кровотеч.

Небажано пити його годуючим матерям і жінкам на останньому місяці вагітності. Якщо раніше траплялися викидні, то від цього напою також краще відмовитися.

При регулярному прийомі будь-яких сильнодіючих препаратів, то перед вживанням імбиру необхідно проконсультуватися з лікарем. Він визначить, чи можна поєднувати його з ліками.

Рецепт класичного імбирного чаю

Приготувати цей терпкий напій досить просто. Існує чимало рецептів і різних методик. Традиційний спосіб заварювання не містить ніяких додаткових інгредієнтів, крім імбиру і води. Корінь ріжуть тонкими часточками, попередньо очистивши від шкірки, перекладають в термос і заливають окропом. Через півгодини смачний і корисний імбирний чай готовий до вживання.

Пропорції можуть коливатися, залежно від індивідуальних смакових переваг - від зменшення або збільшення кількості імбиру користь не сильно постраждає. Класичний рецепт можна доповнювати різноманітними компонентами на власний смак. Найчастіше в напій додають лимон і трохи меду, але можна використовувати й інші, не менш цікаві і смачні інгредієнти: спеції, м'яту, шипшина, бузину, цитрусові соки.

Цей напій не тільки дуже корисний, але і дуже смачний, і це привабливе поєднання зробило його дуже популярним у всьому світі.


Схожі новини:

• Як використовувати корінь імбиру в чай
• Рецепт чаю з імбиром від застуди та кашлю
• Як заварювати чай з імбиром в термосі. Рецепт чаю з імбиром в термосі
• Рецепти імбирного чаю з лимоном і медом
• Рецепти приготування чаю з гвоздикою і його властивості
• Чай з імбиром, медом і лимоном: рецепти і користь
• Імбирний чай для схуднення: рецепти приготування чаю з імбиром
• Чай з імбиром: корисні властивості, рецепти, як правильно заварювати