» » » » » Рецепти імбирного чаю з лимоном і медом

Рецепти імбирного чаю з лимоном і медом

Напої на основі імбиру дуже поширені завдяки їх величезну користь для здоров'я. Білий корінь надає різнобічний позитивний ефект на організм. Найчастіше в народній медицині використовують імбирний чай з лимоном і медом.

Користь напою для здоров'я

Корінь сам по собі має масу сприятливих якостей, а при доповненні його іншими корисними інгредієнтами він знаходить нові позитивні властивості.

Головне чим корисний чай, - це запобігання простудних і вірусних захворювань в осінньо-зимовий період. Висока концентрація вітаміну С, антиоксидантів, амінокислот і мікроелементів забезпечує наступні властивості:

  • антибактеріальну - протистояння вірусам і хвороботворних мікроорганізмів в період поширення сезонних захворювань;
  • протизапальну - цей напій сприяє усуненню вогнищ запалення і допомагає знизити температуру;
  • спазмолітичну - чай ​​може вгамувати больові відчуття, що виникають при застуді і грипі;
  • відхаркувальний - він прискорює розрідження мокроти і легко виводить її з бронхів і легенів;
  • потогінний - при застуді дуже важливо, щоб потовиділення було рясним, так з організму видаляються всі шкідливі речовини;
  • імуностимулюючу - чай ​​з імбиром допомагає зміцнити захисну систему організму, запобігаючи розвитку інфекційних захворювань.

Чай з імбиром, лимоном і медом ефективно допомагає позбавитися від зайвих кілограмів. Багато дієтологів радять своїм пацієнтам використовувати цей засіб як доповнення до інших методів схуднення. Користь напою для позбавлення від надмірної ваги полягає в прискоренні обміну речовин в організмі. Чай допомагає корисним речовинам швидше засвоюватися і вгамувати почуття голоду, що полегшує дотримання дієти. Щоб підсилити ці корисні властивості, в нього додають спеції, часник і інші інгредієнти.

Також він володіє іншими сприятливими якостями:
  • його дуже часто рекомендують пити вагітним жінкам для усунення проявів токсикозу;
  • склад напою допомагає довше зберігати молодість і красу шкіри, запобігає утворенню зморшок;
  • зігріваючий ефект дуже корисний в холодну пору року;
  • чай знижує артеріальний тиск, очищає і зміцнює стінки кровоносних судин;
  • напій допомагає швидко виводити шлаки і токсини;
  • має жовчогінну дію.

Рецепти приготування смачного і корисного напою

Найбільш поширений класичний варіант заварювання чаю з імбиром, медом і лимоном. Для нього необхідно підготувати невеликий шматочок кореня, натер його на дуже дрібній тертці або порізавши тонкими часточками. Лимон також потрібно розрізати на невеликі скибочки, після чого ці два інгредієнти помістити в порцеляновий чайник і залити крутим окропом.

Коли чай настоїться і охолоне, в нього додають натуральний мед. Його не можна змішувати з гарячим напоєм, так як це може спровокувати втрату всіх корисних якостей. Пропорції всіх інгредієнтів підбираються індивідуально, залежно від особистих смакових переваг.

Для любителів зеленого чаю існує спеціальний рецепт. Він дуже схожий на традиційний спосіб заварювання, але є деякі відмінності. Для приготування напою потрібно натерти корінь свіжого імбиру на дрібній тертці, помістити в термос, додати до отриманої маси подрібнений лимон і дві ложки сухих чайних листків, залити всю суміш окропом. Після настоювання додати трохи меду і ретельно перемішати напій.

Для посилення жиросжигающих властивостей чаю до нього додають додаткові компоненти, що сприяють зниженню ваги. Одним з таких активних продуктів є часник, допомагає схудненню, що знижує газоутворення, який надає зміцнюючу дію на організм. Щоб приготувати такий потужний напій, потрібно пропустити через м'ясорубку або подрібнити в блендері 4 головки часнику, 4 лимона середнього розміру і корінь імбиру.

Отриману вітамінну ароматну масу необхідно залити окропом і залишити на пару годин. У готовий напій додати 3 ст. л. меду, перемішати і приймати три рази на добу по половині склянки.

Існує варіант освіжаючого чаю, яке наповнювало бадьорістю і допомагає знизити вагу в найкоротші терміни. Щоб заварити такий корисний напій, потрібно закип'ятити півтора літра фільтрованої води, додати до неї 4 ст. л. перетертого білого кореня, проварити пару хвилин. Далі зняти суміш з вогню, влити в неї свіжовичавлений цитрусовий сік (для цього можна використовувати лимонний, апельсиновий, грейпфрутовий - за власним вибором) і прянощі - кардамон, чорний перець, корицю. Помістити напій в тепле місце, через 10 хвилин додати в нього трохи свіжої меліси або м'яти і натуральний мед. Через чверть години чай готовий до вживання.

Цей напій дуже корисний для всіх систем організму і загального самопочуття. Чай з імбиром практично не має протипоказань, тому широко поширений в народній медицині.


Схожі новини:

• Як заготовити імбир для чаю - сушка та зберігання. Як висушити і зберегти імбир для чаю.
• Які напої можуть замінити каву і чай?
• Рецепти приготування чаю з гвоздикою і його властивості
• Чай з лимоном. Скільки калорій в чаї з лимоном? Чим він шкідливий і корисний?
• Користь лимонного чаю, як заварювати чай з лимоном
• Чай з імбиром, медом і лимоном: рецепти і користь
• Імбирний чай для схуднення: рецепти приготування чаю з імбиром
• Чай з імбиром: корисні властивості, рецепти, як правильно заварювати