» » » » Трава звіробій звичайний. Чай із звіробою

Трава звіробій звичайний. Чай із звіробою

Звіробій продірявлений (Звіробій звичайний)

У природі існує безліч видів звіробою, але найпоширенішим є звіробій звичайний . Звіробій росте, як бур'ян, на полях і вздовж доріг. Його можна дізнатися по золотисто-жовтим квіткам, зібраним в суцвіття на верхівці.

Трава звіробій

З давніх-давен трава звіробій використовувалася для приготування різних відварів, а також із звіробою готували чай. Відвар звіробою має антисептичні і в'яжучі властивості. Його застосовують при запаленні дихальних шляхів, стоматиті, коліті і різних кишкових захворюваннях. Неміцний чай із звіробою є хорошою профілактикою розлади шлунка. В цілому звіробій добре тонізує і благотворно впливає на нервову систему.

Користь

Його позитивний вплив на нервову систему медики помітили досить недавно, проводячи клінічні дослідження. Звіробій надає антидепресивну дію і допомагає нервовій системі людини. Головною його перевагою перед традиційними заспокійливими ліками є натуральність. Він практично не має протипоказань і не надає побічні явища на організм. Це робить звіробій особливо цінним.

Звіробій - протипоказання

Як і багато інших лікарські рослини, звіробій має і протипоказання. При тривалому вживанні він може надавати деякий токсичний вплив. Це може проявлятися неприємними відчуттями в області печінки і викликати гіркота в роті.

Не рекомендується часто вживати міцний чай із звіробою, оскільки він може викликати спазми в кишечнику, а при постійному прийомі такого настою, можна заробити гастрит.

Також звіробій протипоказаний людям зі світлою шкірою, у них він може викликати алергію і роздратування.

Чи можна застосовувати звіробій при вагітності?

Оскільки ця рослина славиться своїми цілющими властивостями, дуже часто постає питання, чи можна майбутнім мамам використовувати його? Вживати звіробій всередину при виношуванні дитини і грудне вигодовування строго протипоказано, так як звіробій може негативно вплинути на перебіг вагітності, а ще додає присмак гіркоти грудного молока.
Зовнішнє застосування у вигляді мазей, ополіскування, умовно дозволено жінкам на будь-яких термінах гестації.

Як правильно заварити чай із звіробою

Такий чай рекомендується заварювати в фарфоровому чайнику, перед використанням його потрібно обшпарити окропом.

Для приготування чаю необхідно взяти приблизно 10 г висушеного листя і квіток звіробою і залити їх 100 мл окропу, настояти кілька хвилин і чай готовий.

Також звіробій часто поєднують з багатьма травами і роблять різні трав'яні чаї і настої.

Відвар звіробою (для внутрішнього застосування):

Для приготування відвару 1 столову ложку подрібненої трави звіробою заливають склянкою води і кип'ятять протягом 15 хвилин, після чого остуджують і проціджують. Готовий відвар поділяють на кілька порцій і випивають протягом дня.
Звіробій широко використовують у народній медицині від різних недуг. Це відмінне лікувальний засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи, проблем з печінкою і нирками, як засіб від глистів. Звіробій також допомагає при невралгіях, безсонні, істерії та епілепсії.

Корисне відео

Поради як лікуватися звіробоєм, різні рекомендація щодо застосування трави звіробій



Схожі новини:

• Чай з обліпихою - панацея від стресу
• Зелений чай з саусепа: як заварювати і чим він корисний
• Чорний чай з чебрецем
• Корисні властивості цикорію і протипоказання
• Як заварювати єгипетський Жовтий чай
• М'ята і меліса: чим відрізняються, головні особливості та відмінності цих рослин
• Чай з м'ятою: користь і шкода, рецепти м'ятного чаю, протипоказання
• Чи можна пити зелений чай перед сном і як він впливає на сон?