Добавлено:
0

Пуер - ароматний своєрідний чай, який має свої особливості при заварюванні. Найчастіше, він проводиться у вигляді спресованих форм різного виду. і його пиття і приготування, при правильному підході, може стати цілим ритуалом.

Відомо, що чай пуер має особливі властивості, які впливають на організм людини такий спосіб:

 • тонізують;
 • очищають від шлаків;
 • зміцнюють імунітет;
 • покращують пам'ять;
 • підвищують працездатність і бадьорість духу.

Екзотичний чай має оригінальний, ні з чим не порівнянний, смак і аромат, завдяки зібраним і спеціальним чином оброблених листю з чайного куща. Старе рослина дає більш цінні листя, їх піддають спеціальній обробці і ферментації, а домінуючий вплив на підсумкове якість надає тривалість терміну зберігання збору. Кожен наступний рік витримки покращує властивості сировини. До того ж, характеристики чаю найкращим чином розкриються завдяки правильному вибору посуду, грамотному процесу заварки, і традиції його вживання.

Як вибрати пуер хорошої якості?

До вибору пуеру потрібно поставитися з усією серйозністю, звертаючи увагу на деякі тонкощі:

 • термін ферментації;
 • добавки;
 • результат дегустації.

Не варто тішити себе надією, що у нас легко і просто купити збір багаторічної витримки. Такий чай можна купити хіба що в самому Китаї або в перевірених магазинах з гарною репутацією. Просто є велика ймовірність того, що пропоновані сорти, як би з десятирічною ферментацією, будуть ставитися до постареним штучно.

Тому купуючи чай у нас, досить придбати збір дворічної давності хорошої якості, яке визначається також по запаху, схожим з ароматом сухофруктів. Добавки, подібно женьшеню, троянді, бергамоту, лише відтіняють аромат і смак низькосортного чаю. Про запах цвілі і говорити не доводиться.

Насичений колір, приємний смак, аромат сухофруктів, розпарений лист правильної форми при дегустації пресованого чаю говорять про непоганій якості пуеру.

відрізання шматка пуеру

Особливості заварювання пуеру

Перш ніж дізнатися, як пити пуер, слід підготуватися до чаювання. Родзинкою цього процесу є заварювання чаю. Саме дійство обумовлено деякими правилами:

 • необхідний абсолютний спокій;
 • чиста вода;
 • певний посуд;

Для початку потрібно відсторонитися від усіх справ, залишивши більше часу як для приготування, так і для процесу вживання пуеру. Некваплива, спокійна обстановка - головна умова творення.

До води слід поставитися, як до живої субстанції. Вона повинна бути джерельною, колодязної або в крайньому випадку відфільтрованої, щоб в ній не було ніяких домішок. Добре в неї покласти Шунгітную камені і дати постояти добу - вода наповниться енергією і стане м'якшою і смачною. Її температура залежить від віку збору чаю: чим він старше, тим температура води повинна бути вище - від 80 до 98 градусів за Цельсієм.

Відносно посуду для пуеру є двояка думка. Одні гурмани стверджують, що немає нічого кращого, ніж використання гайванях або чайника, зробленого ручним способом з іссінской глини, яка вбирає смак і аромат чаю, примножуючи їх з кожною заваркою. Такий спосіб придатний лише для заварки одного сорту.

Інші наполягають на застосуванні фарфорового, а краще скляного чайника, мотивуючи це тим, що прозора стінка не перешкоджатиме споглядання того, що відбувається в ньому дійства. Можна буде помилуватися грою бульбашок, зміною кольору напою, розпарюванням листя.

Також вважається важливим при підготовці води для заварювання, розгледіти «краби очі», «перлинні нитки», почути приглушені звуки «шуму в соснах» та так, щоб правильно використовувати ці ознаки нагрівання води.

заварювання чаю

Процес заварки

Безпосередньо цей процес не займе багато часу.

 • Для приготування однієї чашки пуеру потрібно взяти від трьох до п'яти грам сухого збору (значення ваги залежить від пристрасті гурмана).
 • Від млинця спресованого чаю слід дуже акуратно відокремлювати потрібну кількість. В іншому випадку зламані листя істотно погіршать якість заварки.
 • У ошпарений і прогрітий окропом чайник, попередньо звільнивши його від води, потрібно покласти заварку.
 • Залити її підготовленої гарячою водою на третину чайника.
 • Через секунди три, воду злити. Таким чином промивається заварка.
 • Потім заповнити чайник водою наполовину його обсягу і витримати близько двох хвилин.

Таким прийомом, який називається «протоки», чай заварюють до десяти разів. Після готовий чай розливають по розігрітим піалах.

Метод варіння

Напій з пресованого пуеру можна готувати і іншим способом.

 • Воду, доведену до кипіння, розмішують так, щоб утворилася воронка (силу вогню при цьому зменшують).
 • У неї закидають одноразову порцію чаю приблизно шість грам.
 • З появою піни і припиненням руху воронки, вимикають вогонь.
 • Потім знову розмішують чай до Вальсують стану, накривають чайник кришкою, настоюють дві-три хвилини і розливають по чашках.

Отриманий напій має більшою концентрацією, терпким смаком і одурманюючих впливом, що нагадує ефект слабкого алкогольного сп'яніння. Чим довше настоюється пуер, тим міцніше він стає. Однак не рекомендується перетримувати чай в заварнику кілька годин. В цьому випадку починає відбуватися незворотний процес, який згодом може надати негативну дію на здоров'я людини.

заварений пуер

З чим і як пити пуер?

Перед тим, як безпосередньо приступити до вживання напою, слід поцікавитися, з чим і як насправді правильно пити пуер? По-європейськи - з цукром або іншими добавками типу тістечка, варення, які геть перебивають смак і аромат чаю.

Або краще пити чай пуер, як рекомендують китайці - без добавок, з дрібних піал, не поспішаючи, невеликими ковтками, гріючись, насолоджуючись тонким смаком напою і отримуючи при цьому задоволення.

Було б пропозицію, а вибір завжди знайдеться. У будь-якому випадку правильно заварений пуер хорошої якості не залишить байдужих до його смаку та аромату.