Добавлено:
0

Смола Пуер на сьогодні є найдавнішим чайним продуктом, який вперше був виготовлений в XII столітті нашої ери. Процес її приготування був винайдений в провінції Юньнянь. І тільки місцеві чайні майстри досі зберігають таємницю її виробництва, приховуючи при цьому ефективність. Природно, дізнатися про всі секрети приготування смоли Пуер не вдалося нікому з чужинців, але з деякими унікальними моментами майстри все ж діляться.

Трохи легенд

Далеко на сході, високо в горах країни висхідного сонця, вершини яких пестять небесні хмари і вмивають озонові дощі, сховалося маленьке селище, про яку складено безліч легенд і оповідей. І найкрасивіше сказання оповідає про те, як заварювати смолу Пуер.

Давним-давно, коли Боги часто відвідували Землю, щоб помилуватися плодами свого творіння, улюбленим напоєм для них був зелений чай. Вони спеціально збиралися на мальовничому плато, що розкинувся серед гір. І щороку в один і той же день чаєводи підносили їм дуже смачний напій з добірних листя чайного дерева.

Але з плином часу люди стали забувати про своїх благодійників, котрі подарували їм секрет приготування цього дивовижного напою. І все рідше виносили вони великі котли, щоб напоїти цим божественним напоєм односельчан і присвятити його Богам.

Чайне ремесло ставало невигідним, селяни вважали за краще вирощувати очерет і овочі, щоб прогодувати свої сім'ї, але достаток так і не відвідував їх житла. Лише одна самотня жінка, що жила на самому краю селища, ніколи не забувала готувати чай для всіх односельчан і перший келих присвячувати Богам.

На її землі росло всього кілька кущів чайного дерева, таких же старих, як і вона сама. Поки був живий її чоловік, він щороку возив до двору імператора добірні коржі пресованого чайного листа. Але після його смерті відвозити чайний продукт стало нікому. Єдиний син вдови змушений був підробляти на чужих угіддях, щоб якось прогодувати себе і мати. Та до того ж він серйозно хворів, але визначити причину не міг жоден лікар.

І ось одного разу зайшов на подвір'я мандрівник. Оглянувши посадки, кущі та дерева, він звернув увагу на старі чайні дерева. Перший його питання було, чому такий скарб не використовується на повну його силу. Стара пояснила, що постійно зриває листя і готує з них напій, яким напуває кожного, хто повертається з очеретяних плантацій. Але ось дерева старіють, і тепер немає ніякої можливості відвезти імператору сировину для його улюбленого чаю.

Незнайомець на це відповів, що у жінки в руках найдорожчі скарби, про які вона навіть не підозрює. Листя з верхівок тих старих дерев приготовані особливим способом допоможуть їй не тільки догодити імператора, а й утримувати свою сім'ю в повному достатку.

За порадою незнайомця, жінка зібрала листя з верхівок чайних дерев, склала їх у великий казан, і стала виварювати на повільному вогні. Щоб вийшла чайна смола Пуер, листя довелося варити цілу добу. Але жінка, не знаючи втоми, перемішувала відвар, і добу не відходила від котла. У підсумку вона отримала невелику коржик темного кольору, розміром зі свою долоню.

З цим даром вона відправила свого сина до палацу імператора. Жінка прощалася з єдиним сином так, як ніби бачила його востаннє. Їй більше нема на що було сподіватися.

Вона навіть не могла уявити собі, що імператор, заваривши невеликий шматочок пресованої коржі, і спробувавши напій, прийшов в повне захоплення. Такий чудовий солодкуватий смак він ще ніколи не пробував. А головне, що, як і належить імператору, він повелів спочатку випити його синові жінки.

Юнак протягом 7 днів пив чай ​​з смоли Пуер. А до кінця терміну зрозумів, що його хвороба відступила, і тепер він почувається чудово. Зацікавившись цим феноменом, імператор з'ясував, що таїть смола Пуер властивості абсолютно незвичайні властивості.

Поки вдови син гостював у замку імператора, вони міцно здружилися, і з'ясували, чим корисна смола Пуер в різних життєвих ситуаціях. Перше, і найважливіше, вона прекрасно знімає всі симптоми похмілля, повністю позбавляє від депресії, якої останнім часом страждав імператор, сприяє концентрації і гостроті зору.

Повернувшись, додому, син вдови з подвоєною силою став доглядати за старими чайними деревами, регулярно поїти цілющим напоєм з їхніх листів свою матір і пити його сам.

А буквально через рік він знайшов собі чудову дружину, вони зіграли веселу весілля, і стали вирощувати чайні дерева, з яких готували чудовий напій, приємний на смак, і який рятує від багатьох захворювань.

Плитки смоли Пуер

З чого і як проводиться смола Пуер

Особливістю цієї смоли є те, що вона виготовляється тільки з чайних дерев віком понад 100 років. Молоді дерева не використовують, так як з них смола не виходить. Для того щоб отримати 0,5 кг смоли, необхідно використовувати близько 40 кг свіжого чайного листа.

Основним принципом виробництва смоли є тривале і безперервне прожарювання чайного листа. В середньому, цей процес займає від 18 до 24 годин на добу. Відповідно, перемішування листя має відбуватися безперервно. У зв'язку з цим, для того щоб отримати якісний продукт, у виробництві смоли бере участь відразу кілька чайних майстрів, які змінюють один одного постійно.

Чому смола Пуер - дуже дорогий продукт?

Справа в тому, що сам процес виробництва дуже довгий і трудомісткий. Для приготування малої кількості смоли необхідна величезна кількість якісного чайного листа. Саме через це ціна на продукт надзвичайно висока.

Смола Пуер, ще з часів її першого виготовлення, вважалася дорогим і ексклюзивним товаром. У XX столітті цей продукт став широко відомий в колах Юньнаньськоє еліти. Це потім вже інформація про якісний чайному виробі поширилася в Тибет, де і стала найбільш затребуваним і улюбленим продуктом високопоставлених ченців.

Лікувальні властивості смоли Пуер

Так, ця смола має унікальні лікувальні властивості, які до сих пір не вивчені повністю. Багато вчені проводили дослідження і довели, що вона здатна позитивно впливати на організм людини. При цьому зазначалося:

  1. Зниження артеріального тиску у пацієнтів з гіпертонією.
  2. Зміцнення стінок судин у хворих варикозом, хронічною венозною недостатністю.
  3. Поліпшення роботи травної системи при хворобах шлунково-кишкового тракту.
  4. Нормалізація рівня холестерину.
  5. Прискорення обмінних процесів.
  6. Стабілізація перетравлення їжі та виведення відпрацьованих речовин.
  7. Стабілізація роботи печінки.
Але це не все - смола Пуер є ефективним противірусним засобом. Її рекомендують заварювати для профілактики хвороб різного походження. Вона здатна позбавити людину від негативної дії алкоголю, тим самим виступаючи в ролі Антипохмільний кошти.

Це не єдині властивості, завдяки яким чайна сома стала настільки затребуваною і популярною. Смола Пуер - це, перш за все, яскравий, смачний напій.

Як заварювати смолу для приготування напою?

Для цього необхідно:

  • 1 г смоли
  • 1 чайник з глини, найкраще ісинської.
  • окріп.

Спочатку смолу кладуть в чайник і заливають окропом, після цього наполягають близько 3-5 хвилин. По закінченню цього часу готовий гарячий напій розливають по гуртках. Таку процедуру можна проводити до того моменту, поки вся смола повністю не розчиниться в чайнику.

Якщо ви любите експериментувати зі смаком - сміливо зробіть це і підберіть собі таку технологію, яка дасть оптимальний за смаковими якостями напій, адже ніяких обмежень в процесі заварювання немає.

Як заварювати смолу в термосі?

Якщо ви бажаєте заварити смолу в термосі, вам необхідно буде залити 1-1,5 г смоли 1 л окропу. Залишиться тільки почекати, поки вся смола повністю не розчинитися і можна пити смачний чайний напій.

Головне не забувати, що смола Пуер - це концентрат чайного листа, який здатний чинити сильний тонізуючу дію. Тому перестаратися з заваркою «міцніше» не варто. Заварюйте дотримуючись пропорції і не зловживаючи концентрацією.