» » » » » Як правильно заварювати чай з шипшини

Як правильно заварювати чай з шипшини

Багаті вітаміном С плоди шипшини можна знайти в висушеному вигляді в більшості магазинів здорового харчування або аптеках, але чому б не зібрати свій власний урожай цієї чудової ягоди? Крім того, що ви заощадите трохи коштів, з'явиться можливість дізнатися яким чином вирощується шипшина.

Ягоди шипшини не що інше, як плоди дикої троянди. Тобто тієї самої класичної троянди, так багатьма улюбленої, і з якої гібірідізіровано і виведено безліч комерційних сортів. Пора цвітіння дикої троянди - пізня весна або раннє літо, в залежності від широти. У цей період рослина виробляє прекрасні квіти з пелюстками рожевого кольору і дуже приємним запахом. Як тільки пелюстки опадають, утворюється зачаток ягоди, або гіпантій, який починає набухати біля основи кожної квітки. З середини вересня, в жовтні, коли плоди повністю дозріли, вони набувають яскраво-червоний колір. Перші заморозки - найкращий період для збору врожаю.

Якщо ви проживаєте в середній смузі Росії, де літо дуже коротке, щоб вирощувати цитрусові, шипшина є чудовою альтернативою в якості джерела вітаміну С.

На відміну від своїх двоюрідних братів - популярних плодових видів яблук, ожини, малини та інших розоцвітих, шипшина містить не так багато м'якоті під своєю шкіркою. Велика частина плода заповнена крихітними насінням, покритих шовковистим волосками. На смак шипшина більше нагадує яблучний.

Корисні властивості чаю з шипшини

Як вже зазначалося вище, всі частини троянди, і особливо - плоди, є коморами вітаміну С та інших важливих поживних речовин. Чай з квітів шипшини володіє прекрасними органолептичними характеристиками, однак на цьому його корисні якості закінчуються. Те ж можна сказати і про листя. Чай з листя шипшини готують рідко - на любителя.

А що стосується плодів - порівняйте вміст поживних речовин апельсина і ягід шипшини, і ви побачите, що плоди троянди містять на 25% більше заліза, на 20-40% більше вітаміну С (в залежності від сорту), в 25 разів більше вітаміну А і на 28% відсотків більше кальцію.

Крім того, шипшина є багатим джерелом біофлавоноїдів, пектину, вітаміну Е, селену, марганцю, і комплексу вітамінів групи B. Плід також містить сліди магнію, калію, сірки і кремнію.

Вживати плоди шипшини можна в сирому вигляді, після прогону через блендер або звареному. Загальний рецепт: ягоди краще попередньо замочити у воді на ніч, а потім зварити у воді протягом приблизно половини години. Отриманий напій, через високий вміст вітаміну С, є дуже ефективним стимулятором імунної системи. Чай із шипшини часто використовують в якості додаткової або основної терапії в лікуванні застуди. Пульпу з шипшини можна використовувати в соусах або у вигляді желе.

Ягоди шипшини

Фруктові кислоти і пектин в чаї шипшини додають напою м'яку сечогінну і послаблюючу дію. Настій використовується для поліпшення і полегшення симптомів захворювання нирок або в разі легких запорів. Для приготування цілющого настою, заливають склянкою окропу столову ложку подрібнених сушених ягід. Після проціджування, будь-які тверді частини продукту також їстівні. Особливо смачно виходить при змішуванні з медом.

В'язкі якості шипшині надають ефірні масла, що робить його цінним доповненням в косметичних препаратах. Продукт має здатність відновлювати клітини шкіри. Цей ефект може бути використаний при лікуванні акне, рубців та опіків, додатково завдяки вітаміну Е, який часто називають «вітаміном шкіри». Причому настільки корисна властивість проявляється не тільки при зовнішньої обробки шкірних покривів, чай з шипшини сприяє регенерації клітин шкіри, загоєння ран і рубців при вживанні всередину. Це також допомагає зберегти шкіру пружною і надає їй здоровий колір.

Вітамін А також корисний для імунної системи, він здатний запобігти інфекції, як бактеріального, так і вірусного плану.

Оскільки чай з плодів шипшини містить різні антиоксиданти, каротиноїди, флавоноїди, поліфеноли, катехіни і лейкоантоціани, напій вважається хорошим профілактичним засобом проти раку. Ці ж антиоксиданти, також використовуються, щоб запобігти серцево-судинні захворювання. Шипшина для схуднення ефективний мало.

Пошук, збір і підготовка ягід шипшини

Дикі троянди ростуть практично по всій планеті за винятком особливо посушливих районів екватора, Гімалаїв і снігових полюсів. Розрізняють буквально тисячі сортів по всьому світу і більшість з них здатні стати частиною раціону людини.

Практично всі сорти доступні для культивування в домашньому саду. Одомашнені троянди не менш багаті поживними речовинами.

  • Шукайте шипшина зморшкуватий, який дуже багатий на великі, яскраво-червоні плоди, які на смак, як маленькі яблука.
  • Роза ругоза зустрічається в більшості розплідників і каталогах рослин.
  • Шипшина французька, уродженець Близького Сходу, більше не знайти в дикій природі, але він доступний з розплідників.

Будь-яка дика троянда прикрасить ваш сад красою і ароматом, а ваш стіл - поживним продуктом і напоями. Чай з плодів шипшини - смачний, поживний напій, який може бути зроблений зі свіжих або сушених ягід.

зібраний шипшина

Основи підготовки та зберігання шипшини:

  • Щоб зберегти якомога більші концентрації вітаміну С в ягодах, тримайте шипшина в прохолодному місці після збору і обробки. Чим швидше ягоди будуть використані в їжу, тим більш високі концентрації вітаміну С потраплять в організм.
  • Крім сушки, допускається заморожування свіжих ягід.
  • Після збору обов'язково вимийте ягоди і зріжте залишки стебел і тільки після цього використовуйте в їжу або зберігайте.
  • Готувати продукти з шипшини, в тому числі і варити чай, найкраще в посуді з інертних матеріалів - склі, глині ​​або покритих емаллю ємностях на слабкому вогні. Алюмінієвий посуд може вступати в реакцію з кислотами ягоди, в результаті чого у готового напою може з'явитися металевий присмак.
  • Щоб витягти сік шипшини, ягоди потрібно додатково промити і протушкувати в воді, повністю залитими рідиною протягом 15 хвилин, після дати відстоятися протягом 24 годин і процідити. Використовувати готовий напій можна відразу, а можна заморозити його як мінімум на рік.

Як заварювати чай з шипшиною

Плоди шипшини дарують м'який фруктовий чай з відтінками яблучного присмаку з деякий часткою гостроти. Використовуйте їх в однині або в поєднанні зі свіжим листям м'яти перцевої. Особливо хороша в поєднанні з шипшиною стевія - рослина, що містить велику кількість полісахаридів і володіє сильним солодким смаком. Таким чином готовий напій стає багатим вітамінами, цукрами і іншим корисно-смачними речовинами і, тим самим, є дуже привабливим для дітей і дорослих.

Заварений чай з шипшини

Пропонуємо кілька «найсмачніших» рецептів шипшинової чаю:

  • Чотири чайні ложки подрібненого, просіяного шипшини або чотири столові ложки цільних сушених плодів змішують з чотирма склянками води. Під кришкою доводять до кипіння на повільному вогні. Як правило, на це потрібно не більше п'яти хвилин. Готовий напій відцідити і можна вживати, як в гарячому, так і холодному вигляді. Лимон, м'ята, стевія, мед та інші добавки - за смаком
  • Ще один варіант - помістіть свіжі або подрібнені плоди шипшини в нагрітий чайник, залийте окропом, щоб вода повністю покрила ягоди і кип'ятіть протягом 10 хвилин.
  • Отримані напої дуже гарні з додаванням червоного або білого вина. Для особливих гурманів спиртних напоїв, на літр відвару можна додати близько 100 мл медичного етилового спирту. Розводити з горілкою небажано через появу сильного запаху спиртного.


Схожі новини:

• Чай із шипшини: корисні властивості та протипоказання
• Рецепти чаю з барбарисом і його корисні властивості
• Трав'яні вітамінні чаї для зміцнення імунітету. Що треба знати перед вживанням
• Як правильно заварювати чай з шипшиною в чайнику + класичний рецепт
• Секрети правильного заварювання чаю каркаде. Рецепти з добавками на будь-який смак
• Заготівля м'яти для чаю: як сушити і зберігати в домашніх умовах
• Чорниця. Чорничний чай
• Корисні властивості і протипоказання чаю з шипшини