Добавлено:
0

Ми вирішили розповісти вам всю правду про  чай в гранулах . Так, той самий, який багато хто вважає пилом індійських доріг і низькосортних продуктом. І який не гребують пити мільйони людей у всьому світі, в тому числі і багатих.

Приготуйтеся, буде цікаво.

Що таке гранульований чай?

Гранульованим цей чай мало де називають, щоб не плутати з швидкорозчинним. У всьому світі він звичайно відомий як чай СТС (або «CTC tea»). Абревіатура має англійське походження - від слів «crush, tear, curl», що означають, відповідно, «тиснути, рвати, скручувати» - і в повній мірі відображає суть виготовлення гранул. Автор цього «кровожерного» методу - британець Вільям Маккетчер, про який історія майже не зберегла яскравих біографічних фактів. Зате сама по собі технологія - вічний пам'ятник винахідливому серу, придумав, як автоматизувати складний процес приготування чорного чаю.

Метод СТС був створений і впроваджений в 30-х роках в Індії (в штаті Ассам, звичайно ж, якщо бути точніше) і став свого роду основою чайної революції. До того моменту практично вся робота зі збирання, сортування і приготування чаю відбувалася силами живих людей, які могли хворіти, втомлюватися і вимагати підвищення зарплати. Машина дозволила чайним компаніям вивести своє виробництво на принципово новий рівень, який в трьох словах можна позначити як «швидко, дешево, багато».

Чому в Україні не люблять гранульований чай?

Коли людина бачить слово «гранульований», він автоматично ідентифікує такий чай з продуктом економ-класу.

У цього є причина.

Перший гранульований чай з'явився в СРСР - за часів, коли Грузія теж вирішила перейти на машинне виробництво. Тільки на відміну від більшої частини індійських чайних виробників, які в цілому все-таки переймаються якістю, грузинські колеги зовсім упустили планку (це не докір, а, на жаль, констатація факту). Той чай, який продавався на прилавках радянських магазинів в 70-80-х роках, був дійсно гіршим варіантом СТС і дуже сильно зіпсував репутацію гранулам на території всього колишнього СРСР.

Тим часом близько 80% всього індійського чаю (який був настільки любимо радянськими громадянами) - це гранули з ассама. Самі індуси обожнюють гранульований чай, саме на ньому вони готують свою знамениту масалу і не розуміють, навіщо від добра шукати ще якогось добра в листовому форматі. Ми їх смаки заперечувати не будемо. Але додамо, що такою ж пристрастю до гранульованому чаю відрізняються британці і ... наші з вами сусіди - казахи. До речі, і ті й інші люблять пити його з молоком.

До слова, головна причина, чому на пострадянському просторі так полюбили крупнолистовой чай, - це його «прозорість» і однозначність. Дуже важко підробити цілісний лист або змішати його з стеблами і іншим «сміттям». Однак з того часу, коли ми жахалися грузинському «віника», пройшло вже багато років.

І дещо змінилося.

Гранульований чай - це не відходи

Чи справді гранульований чай - низькосортний або робиться з відходів?

Зовсім не обов'язково!

Так, технологія СТС безвідходна і дозволяє «змушують» в гранули все що завгодно, аж до сміття, але якщо на заводі працюють з якісною сировиною, то вже не важливо, який формат отримає чай - листовий або гранульований.

Гранульований чай точно так же, як і листової, може бути будь-якої якості - від найнижчого до преміального. Орієнтуватися тут варто на країну-виробника, бренд і вартість. На сьогоднішній день, наприклад, кращими вважаються африканські сорти, в тому числі  кенійські . Саме гранульовану  «Африку»  п'ють британці, вважаючи за краще заварювати такий чай на сніданок, щоб як слід підбадьоритися.

У гранульованого чаю є реальні переваги і недоліки

недоліки

Втрачає аромат. СТС як метод обробки багато в чому позбавляє чай його ароматичних властивостей: вони губляться під час процесу інтенсивного окислення.

Переваги

Швидко заварюється. Дійсно дуже швидко. Вам вистачить 30 секунд, щоб отримати настільки ж міцний настій, як від листового чаю.

Економно витрачається. Завдяки своїй здатності швидко і повно віддавати все речовини в настій, гранульований чай дозволяє економити на кількості заварки. Покладіть в два рази менше звичайного, смак буде таким же інтенсивним.