Добавлено:
1

Зовнішній вигляд білого чаю

Під час збору особливу увагу приділяють селекції листя. Зазвичай для білого чаю збирають тільки наймолодші напіврозпустилися листя першого урожаю, напівприкриті короткими білими волосками розкритої чайної нирки ( «бай хоа» - «білі вії»). Для елітних білих чаїв збирається або тільки один верхівковий листочок (точніше, тіпса); або тіпса плюс ще один наступний за нею листочок.

Виробництво переважної більшості сортів білого чаю складається тільки з двох кроків:

  • Перший крок - короткочасна витримка на пару (своєрідне «прожарювання» близько 1 хв, щоб зупинити процес ферментації; хоча деякі сорти білого чаю іноді навіть трохи ферментують або подкапчивают на диму),
  • Другий крок - сушка.

У готовому чаї не повинно бути зів'ялих, зламаних, скручених і окислених (чорного або бурого кольору) листя. По суті, колір листя повинен залишитися незмінним (зеленим або сірувато-зеленим).


Білий колір низу листя повинен бути ясно видний.

Правильно заварюємо білий чай

Заварюється білий чай обов'язково м'якою і не дуже гарячою водою (85 ° С). Оскільки він має особливу концентрацію ефірних масел, що додають йому вишуканий аромат, то заварювання надто гарячою водою вб'є ці чудові запахи.
Час заварювання, зазвичай не більше 5 хвилин.

Наприклад, чай сорту «Срібна Голка» заварюється при температурі води 85 ° С близько 4 хвилин.
 
Після заварювання білий чай має блідий жовтий або зеленувато-жовтий колір, і тонкий квітковий, злегка «трав'яний» аромат і солодкуватий смак.
У Китаї білий чай використовується майже виключно для традиційної процедури заварювання - гунфу-ча.

Різновиди виготовлення

Два найбільш популярних в Китаї виду білого чаю - Білий Піон (китайські назви Пай-Му-Тан або Бай-Мудан) і сорт Срібна Голка (Бай-Хао Іньчжень).

 Білий Піон (Пай-Му-Тан або Бай-Мудан)

Білий Піон (Пай-Му-Тан або Бай-Мудан) проводиться в провінції Фуцзянь (Східний Китай).

Білий Піон крім нирок складається з молодих листя, що робить його не таким вишуканим, як Срібні Голки. Однак, смак і аромат Білого півонії набагато сильніше і чіткіше, що робить його більш зрозумілим для людей, мало знайомих з білим чаєм.

 Срібна Голка (Бай-Хао Іньчжень)

Сорт «Срібна Голка» вирощується на півночі провінції Фуцзянь, і, імовірно, цей сорт був відомий вже в 12 столітті.

Срібні Голки - вважається найкращим сортом білого чаю, який складається з нирок і розкрилися молодих листочків, що нагадують наконечники списа. Такий чай має чистий, свіжий аромат і солодкуватий смак. Сировина для Срібних Ігл збирають рано вранці, поки ще не розпустилися листя, всього кілька днів в році.Основні виробники білого чаю

Білий чай поширений майже виключно тільки в Китаї і вважається одним з найвишуканіших (дорогих!) Чаїв.