Добавлено:
0

Існує кілька сортів білого чаю. Основні з них: білий піонсрібні голкишоу мей і гун мей .

Білий піон (Бай Му Дань) - це сорт білого чаю , для виробництва якого використовують чайну нирку і два верхніх листочка одного розміру чайного дерева Так бай ча (Великий білий чай).

Збирають ще не до кінця розпустилися чайне листя першого урожаю, злегка прикриті білими ворсинками чайної нирки. Виробництво Бай Му Дань дуже складний і тонкий процес. Тут дуже важливо, як дотримання технології виробництва, так і духовний настрій людини, який виробляє білий чай . Секрет виробництва чаю білий піон передається з покоління в покоління і тримається в таємниці.

Чай білий піон володіє надзвичайним ароматом суміші квітів і фруктів і при заварюванні дає золотий відтінок.

Якщо говорити про користь Бай Му Дань, то китайські вчені прийшли до висновку, що цей чай має тонізуючу і розслаблюючим ефектом, вводить в стан спокою і релаксації, позитивно впливає на наші емоції. Чудово підходить для вживання в жарку пору року, оскільки має властивість позбавляти від спека.

Чай Срібні голки (Бай Хао Інь Чжень) - один з найрідкісніших і популярних сортів чаю. Для виробництва цього сорту чаю застосовують тільки чайні нирки, покриті сріблястим пухом, які за формою нагадують голочки.

Виростає Бай Хао Інь Чжень в провінції Фуцзянь на висоті 245 м над рівнем моря. Його збирають навесні з кінця березня до середини квітня.

Приготований білий чай Срібні голки має м'який солодкуватий смак, настій має блідо-жовтий колір.

Сорти білого чаю Білий піон і Срібні голки мають вищу якість і вважаються кращими сортами білого чаю.

Шоу Мей (брови старця) - це китайський білий чай, який росте в провінціях Фуцзянь і Гуансі. Його виробляють з нирки і верхнього листочка, збирають Шоу Мей пізніше Бай Му Дань, з цієї причини Шоу Мей має більш темний відтінок.

Гун Мей (брову-підношення) збирається з куща Так бай ча і проходить не таку обробку, як інші білі чаї.

Сорти білого чаю Шоу Мей і Гун Мей відносяться до більш низьким сортам білого чаю, ніж Бай Му Дань і Бай Хао Інь Чжень.

Білий чай рекомендують пити окремо від прийому їжі, щоб не зіпсувати його смак і отримати справжнє задоволення від чаювання.