Добавлено:
0

Що таке білий чай , це чай який проходить слабку ферментацію (окислення). Білий чай посідає друге місце по ферментації після зеленого чаю і проходить 5-7% ферментації.

Китайський білий чай росте в провінції Фуцзянь Білий чай існує двох видів: Інь Жень (Yin Zhen) або « срібні голки » і Пай Му Тан (Pai Mu Tan), що означає « білий піон ». Також білий чай можна розділити на різні сорти, такі як срібні голки, білий піон, зелений сніг і інші.

Білий чай збирають лише два рази на рік, в квітні і вересні. Чайні листочки збирають вручну рано вранці з 5 до 9 ранку. Важливо зауважити, що збирачам чайного листя заборонено курити, вживати часник, прянощі і алкоголь, щоб чайне листя не всотали в себе сторонні запахи.

Якщо в день збору врожаю пройде дощ або буде сильний вітер, такий урожай пропадає і без того дорогий білий чай ще більше піднімається в ціні.

Для виробництва білого чаю використовують тільки молоді бруньки і неушкоджені листя, як правило, один або два верхні листочки. Після цього листя тримають на пару не більше ніж одну хвилину і висушують в спеціальних духових печах. Білий чай має зеленуватий відтінок, при заварюванні схожий на НЕ заварений зелений чай. Після пройдених двох етапів білий чай готовий до вживання.

Китайський білий чай є одним з найдорожчих видів чаю. Його вважали за краще ще при дворі імператорів. Китайські імператори були справжніми цінителями надзвичайного смаку і аромату білого чаю.

Білий чай має велику цінність не тільки, тому, що він дорогий і незвичайний, але і з тієї причини, що він дуже корисний.