» » » Властивості синього чаю з Таїланду і правила заварювання. Користь і шкода

Властивості синього чаю з Таїланду і правила заварювання. Користь і шкода

Чай - воістину чарівний напій. За чашкою ароматного чаю збираються подруги для душевної розмови, проходять сімейні вечері і навіть вирішуються ділові питання. Яких тільки різновидів цього чудо-напою не існує: звичні нам чорні і зелені сорти, екзотичні червоні і жовті, і, звичайно ж, загадковий синій.

Тайський чай «Нам Док Анчан», відомий так само, як «Butterfly Pea Tea», не потрібно плутати з синім чаєм з Китаю сорти улун, який в готовому вигляді має зовсім синій, а червонувато-золотистий відтінок.

Користь і шкода

Блакитний чай - тандем вітамінів (B, С, D, Е) і мікроелементів. Містить марганець, залізо, фосфор і інші корисні для людини речовини. Такий багатий склад в комплексі:

  • є природним антидепресантом, підживлює нервову систему, покращує пам'ять і активізує роботу головного мозку;
  • підвищує імунітет, сприяє збереженню краси і молодості, відновлює сили після перевтоми;
  • бере участь в роботі серцево-судинної системи;
  • знижує ризик утворення тромбів, виводить токсини і шлаки з організму.

Мікроелементи запобігають ламкість волосся і нігтів, сприяють їх нормальному росту, борються з подразненнями і запаленнями на шкірі, покращують роботу травної системи.

Тайський синій чай - найкращий помічник для тих, хто працює за комп'ютером. Корисні властивості напою сприяють усуненню втоми і почервоніння очей, відновлюють чіткість зору, а також полегшують перебіг деяких очних захворювань.

Крім того, він відмінно втамовує спрагу, а що містяться в його складі поліфеноли активізують процес схуднення, сприяючи розщепленню жирових тканин.

На тлі всіх цілющих властивостей даного чаю важко виділити протипоказання, але вони все ж є. З обережністю поставтеся до напою при індивідуальній непереносимості і наявності алергічної реакції на вітаміни, перераховані вище.

Протипоказаннями до його вживання також є вагітність і період грудного вигодовування, анемія, прийом препаратів, що знижують згортання крові.

Особливості збору та обробки

Синій чай отримують з висушених квітів та листя тайської орхідеї, відомої також під назвами клітор трійчастого, Анчан, метеликовий горошок. Рослина має великі сині квіти, які також активно використовують для додання небесно-синього відтінку кулінарних виробів .

Збір сировини для виробництва чаю нагадує справжнє таїнство. Рано вранці на світанку, коли бутони квітів ще закриті, збирачі зривають їх разом з трьома пелюстками. Для ідеального синього чаю підходять тільки молоді бутони.

Весь процес приготування здійснюється вручну під пильною увагою чайних майстрів і складається з декількох етапів. Спочатку квіти частково сушать не менше 10 годин на відкритому повітрі. При часткової сушінні серцевина квітки клітор ще волога, а зовнішня частина вже суха. Потім піддають окисленню. Лише після цього слід остаточне висушування. На останньому етапі чай згортають в спіральки і розфасовують.

Ознака якісного синього чаю - цілі, які не розламується на дрібні шматочки, бутони.

Секрети заварювання і гамма смаку

«Нам Док Анчан» володіє глибоким синім кольором і ніжним ледь помітним смаком, який за відгуками чимось нагадує йод. Оригінальний, ні на що не схожий аромат зачаровує і змушує пити його знову і знову. Заварювати синій чай з Таїланду рекомендується в фарфоровому або скляному посуді, а подавати в прозорих чашках. Це дозволить насолодитися вишуканим кольором напою.

А щоб відчути справжній смак і аромат необхідно:

  1. Прогріти чайник, ополоснув гарячою водою.
  2. Насипати дві чайні ложки заварки.
  3. Залити гарячою водою (250 мл) на 10 секунд, потім злити. Це дозволить видалити можливу пил і дрібні частинки. Слід уникати окропу, вода повинна бути 85-90 ° C.
  4. Потім повторно заливаємо чайне листя водою і залишаємо на 5 хвилин. Напій готовий до вживання! Його можна пити як в гарячому, так і охолодженому вигляді.

Щоб зробити смак більш насиченим, в тайський синій чай можна додати цукор, мед або лимон. Під впливом лимона напій змінює свій колір на фіолетовий.

Одну і ту ж заварку можна використовувати 2-3 рази, протягом яких вона зберігає свої властивості. Свіжозаварений напій має ніжний блакитний колір, у міру охолодження - синіє.

Вважається, що лікувальний ефект синього чаю проявляється при регулярному, але не надмірному вживанні, його досить пити не більше 1-2 разів на тиждень.

Як вибрати якісний продукт

У любителів тайського синього чаю не завжди є можливість привезти його з Пхукета, Паттайя або Бангкока. Що ж потрібно знати, щоб вибрати якісний продукт?

  • Чай повинен виглядати як сухі квіти Метеликові горошку. У ньому не повинно бути сторонніх листя і будь-яких домішок.
  • Квітки повинні бути цілими, а не поламаними на дрібні шматочки.
  • На стінках чашки після вживання напою мають бути відсутні сині розводи.

Популярні сорти тайського чаю

Крім синього чаю в Таїланді також популярні:

  • улун молочний;
  • матум;
  • джіогулан.

Улун молочний воістину чарівний напій. Його ніжний вершковий аромат і м'який солодкуватий смак здобули широку популярність. Корисні властивості схожі з синім чаєм: зміцнює імунітет, активізує процеси схуднення, омолоджує шкіру.

Чай Матум отримав свою назву на честь плодів дерева, з якого він виготовляється. Смак нагадує букет із сухофруктів, квітів і ягід. У його складі відсутній кофеїн, але незважаючи на це напій бадьорить і тонізує. Даний чай в Таїланді радять вживати при застуді і для зміцнення імунітету. Чай має приємний смак, квітковим ароматом і дивовижним м'ятним відтінком. Корисний в боротьбі зі стресом, а також у зміцненні серця і нормалізації обміну речовин.

Різноманітність тайського чаю заворожує, кожен зможе знайти напій на свій смак. Однак, істинної перлиною всього пишноти є синій тайський чай «Нам Док Анчан», який не тільки дивує свої кольором і смаком, але і збагачує організм вітамінами і корисними мінералами.


Схожі новини:

• Що таке молочний улун або Цзінь Сюань. Корисні властивості і Протипоказання
• Властивості китайського жовтого чаю і знайомство з Цзюньшань Іньчжень
• Корисні і шкідливі властивості зеленого чаю
• Зелений молочний оолонг: користь і шкода, як заварювати чай молочний улун
• Чорний чай з молоком користь і шкода
• Що таке чай улун: види, властивості улуна, як заварювати
• Корисні властивості китайського білого чаю, його сорти і способи заварювання
• Синій чай з Таїланду: склад та корисні властивості Анчана