» » » Як заварювати чай Ходзіча і Банча і їх особливості

Як заварювати чай Ходзіча і Банча і їх особливості

Насичений аромат і яскравий смак притаманні майже кожному сорту чаю, що поставляються з Японії, і цінуються гурманами у всьому світі. Яскравими представниками японського чайного виробництва є Банча (Bancha, банти) і Ходзіча (ходзітя). Регіон вирощування: плантації в префектурі Сідзуока, що розташована на узбережжі Тихого океану.

Знайомимося з Банча

Дорогі японські сорти чаю для розкриття смаку і аромату вимагають багатоступінчастої ступеня заварки. Але ритм робочих буднів не завжди може дозволити приділити стільки часу для улюбленого напою. Зелений чай банча вважається одним із самих невибагливих і бюджетних сортів з м'яким смаком, через що підходить для частого щоденного вживання.

Процес виробництва

Починаючи з травня і по липень, з рослин збирають молоді чайні флеші, які забезпечують насичений смак елітного японського сорту Сенча. А трохи пізніше, з кінця серпня по початок вересня, з цих же кущів збирають сировину для Банча. Чим раніше воно зібрано, тим вище якість готового продукту.

Через більш пізнього збору чайне листя стають жорстким і сухими. Тому Банча вважається низькоякісним сортом, що продається в багато разів дешевше того ж Сенча, який збирають з рослин на тих же плантаціях. Але завдяки його доступності всім верствам населення і м'якому смаку сорт користується особливою популярністю серед жителів Японії.

Через особливості збору природний склад Банча не містить високу концентрацію будь-яких речовин. Мала кількість кофеїну і таніну не роблять тонізуючого ефекту, тому чай дозовано можна включати в раціон людям похилого віку. Також Банча відмінно втамовує спрагу, освіжає і покращує самопочуття в жарку погоду.

як заварювати

Незважаючи на те, що банча роблять не з сировини вищої якості, при правильному приготуванні він дає незвичайний приємний смак:

  1. Прогріти заварник, ополоснув окропом. Помістити в нього 5 г сухих чайного листя і залити гарячою водою з температурою 85 ° С.
  2. Першу заварку злити.
  3. Заварити знову і наполягати від 10 секунд до 1 хвилини (залежно від того, який фортеці напій потрібно отримати). Збільшуючи час кожного повторного заварювання на 5-10 секунд.

Якщо перетримати заварку більше ніж на дві хвилини, напій буде гірчити.

  • Колір настою: жовто-зелений, прозорий.
  • Смак: повнотіла, що на мові дегустації чаю означає «напій, що володіє стійкістю і добре заповнює рот».
  • Аромат: свіжої трави з фруктовими відтінками. За відгуками можна відчути і делікатний морської запах.

Властивості Банча дозволяють виготовляти з нього інші сорти. Наприклад, якщо обсмажити чаїнки при певній температурі, вийде Ходзіча. А при його змішуванні з коричневим обсмаженою рисом виходить чай Генмайча (геммайтя).

Обсмажений зелений чай Ходзітя

Незважаючи на те, що японці рідко вживають цей сорт для чайних церемоній, він досить популярний в цій країні і за кордоном. Його використовують як освіжаючий напій влітку, а взимку - зігріваючий. Також він застосовується для виготовлення холодного бутильованої чаю. З його смаком роблять морозиво і пиво.

Особливості виготовлення

Даний сорт був винайдений торговцем з Кіото в першій половині 20 століття. Щоб не втратити вкладені гроші в залежалу партію бантом, він спробував його обсмажити, щоб зберегти смакові якості і продовжити термін зберігання. Експеримент видався вдалим і вже через деякий час Ходзіча потрапив на прилавки Японії. За його основу крім листя банча, іноді береться більш елітний сорт - сенча (Сента) .

Процес його виробництва унікальний, через що напій має незвичайні характеристики. Листя чаю обсмажують у спеціальній фарфоровому посуді, яка нагрівається від деревного вугілля. Ця технологія залишається незмінною вже протягом багатьох років. Прожарювання сировини при температурі 200 ° С позбавляє його багатьох якостей, але дарує йому солодкуватий смак з горіховими нотками.

У звичному розумінні листя чаю повинні бути зеленими, а настій блідо-жовтим. Даний стереотип з легкістю зламали японці, випустивши на прилавки Ходзіча. Самі листя насиченого коричневого забарвлення, а настій виходить кольору карамелі. До заварки суміш пахне смаженим і деревним ароматом. Але не неприємним підгорілим запахом, а скоріше ледь помітним і дуже апетитним.

Заварювання, смак і аромат

Щоб заварити японський зелений чай Ходзіча на 200 мл знадобиться 1-2 чайна ложка заварки. Процедура проста:

  1. У прогрітий чайник (скляний, фарфоровий, керамічний) насипати чай, залити водою з температурою 90-95 ° С.
  2. Першу заварку злити.
  3. Знову налити води і настоювати 30-40 сек. Час кожного наступного заварювання збільшується на 10-15 секунд.

Смак зеленого чаю Ходзіча характеризується нехитрій простотою, в ньому не розрізнити елегантних ноток під час вживання і після. Але він подарує приємний Смакоароматична трохи солодкуватий букет c горіховими і ванільними нотками, а головне, підходить для вживання навіть незадовго до сну. Завдяки термічній обробці напій має м'який смак і низьким вмістом кофеїну і таніну.

Японські чаї Банча і Ходзіча не належать до елітних сортів, але мають приємний смак. Вони стануть відмінним доповненням до будь-якої трапези, допоможуть утамувати спрагу в спекотні дні і зігрітися зимовими холодними вечорами.


Схожі новини:

• Опис індійського чаю Дарджилінг. Вирощування, збір, обробка
• Властивості китайського чаю Дянь Хун Цзінь Хао, його смак і аромат
• Заварювання чаю кабусеча по японській техніці сентядо
• Властивості понського зеленого чаю ґьокуро і як правильно заварювати
• Опис японського чаю Кокейча і його приготування
• Сорти білого чаю і його різновиди
• Зелений чай сенча
• Сорти зеленого чаю