» » » Опис чаю Алішань і як його заварювати

Опис чаю Алішань і як його заварювати

Вишуканий Алішань відноситься до п'яти знаменитим тайванським улунам. Він дає прозорий зеленувато-золотий напій з кремовою текстурою і солодкуватим присмаком, пахне молоком, весняно-свіжою землею, мохом і квітами.

Що таке улун

Смак доброго чаю визначається не тільки сортом, але і залежить від року врожаю, місця зростання, часу збору сировини і багатьох інших умов.

Тайванський оолонг, як і китайський, буває двох типів: перший - окислений на 10-30%, завдяки квітковому аромату з нотками солодощі близький до зелених чаїв, другий - окислен на 40-70%, володіє деревними, карамелевими і навіть фруктовими відтінками в смаку .

Улун в перекладі означає «чорний дракон», можливо, через темного забарвлення змій, що іноді обвивали чайні кущі. Дітям же, щоб не боялися, говорили, що це маленькі чорні дракони.

Тайванські представники

Острів Тайвань славиться своїми улунами. Примітно, що він має обриси чайного листа з природною «прожилком» - гірською грядою вздовж усього острова. Друге його назва - Формоза означає «прекрасний». Довгий час острів носив подвійне ім'я і обидва миготять в побуті досі.

Це пояснює, чому улун тайванського походження називали раніше Formosa Oolong - формозскій. Іноді тайванські чаї називають також китайськими. Це вносить деяку плутанину, але навряд чи є блюзнірством. Китай зробив величезний вплив на розвиток місцевої індустрії. Ще в XVII столітті іммігранти з Піднебесної привезли з собою насіння чайних дерев і так необхідний тайванцям досвід у вирощуванні.

Тайванський чайний ринок, як би його не називали, живе своїм життям, вважається найбільш динамічним і перспективним, і пропонує величезний асортимент елітних сортів чаю (Шань Лін Сі, Дон Дін , Си Цзи Чунь, Лі Шань, ДЕІ Феі і ін.). Цьому сприяють ідеальний гірський клімат, грамотне ведення бізнесу і творчі пошуки майстрів.

Неповторна природне середовище на острові створила землі обітовані для чаївництва. Тайванські плантації чаю - приголомшливі, неймовірно феншуйние місця. Багато з них знаходяться на висоті понад 2000 метрів.

Тут стоять тумани круглий рік, переломлений сонячне світло не обпалює, а перепади денних і нічних температур ніби спеціально підібрані для пишної вегетації. Чайні рослини ростуть повільніше, листя виходять товстими і соковитими, багатими на пектин. Саме це надає улунам з Тайваню особливий смак і аромат.

Найбільш розвинені високогірні плантації:

  • Юйшань -1400 м (хоча сама гора підноситься до 3952 м);
  • Алішань - чайні сади розташовані на висоті від 700 до 1600 м;
  • Шань Лін Сі - 1650 м;
  • Чи Шань ( «Гора Груш») - від 1600 до 2500 м.

Чим ближче до хмар, тим сприятливіші біогенні умови і тим вище якість тайваньських улунов.

Плантація Алішань

Улун з гори Алішань відноситься до найбільш дорогим острівним чаїв. Сорт назвали на честь однойменної гори, яка височить в центрі острова в гірського ланцюга Тайвань Шань. Тут на середніх висотах хребта виростають чайні дерева сорту Chin Shin (Чин Шин). У кожен з чотирьох сезонів, як тільки настає дозрівання молодих паростків, проводиться збір сировини для виробництва чаю Алішань улун. Збір проводиться вручну, на мануфактури надходять тільки нирка і три верхівкових листочка.

Алішань - слабоферментірованний чай. Його окислення доводять тільки до почервоніння кінчиків листя, в яких зберігається природний запашний аромат і дуже м'який смак. Чаїнки скручені в тугий красивий кульку золотисто-зеленого кольору. Найціннішим і цікавим чаєм вважається Алішань, зроблений з ранньовесняного врожаю.

Виробництво зелених улунов

З недавнього часу для обробки деяких сортів стали застосовувати метод Габа (від англійського GABA - gamma-aminobutyric acid). При цьому замість кисню для окислення листя застосовується азот. У сухому чаї утворюється корисна для здоров'я гамма-аміно-масляна кислота (ГАМК). Такий сорт отримав назву Габача . Для решти сировини застосовується прийнята для оолонга традиційна технологія.

  • Збір і підв'ялювання. Чайний лист збирається в першій половині дня - з самого ранку. До обіду він розкладається тонким килимом на плоскій поверхні, найчастіше на великих полотнах прямо на вулиці. Цей перший процес обробки триває від півгодини до двох годин на розсуд майстра. Листю дають підсохнути, щоб через міститься в них вологи вони не почали розкладатися. Від палючого сонця їх прикривають навісами.
  • Окислення. Це дуже делікатна операція, яка закладає смак майбутнього чаю. В процесі ферментації закріплюється інтенсивність ароматів. Зелень забирається в приміщення з температурою 20-25 ° С і високою вологістю і витримується на плетених бамбукових піддонах кілька годин (від 10 до 18).

Сировина дуже акуратно і ретельно перемішують з певною періодичністю. Листя труться одна об одну, про плетені підноси, злегка надломлюються, при цьому вивільняються масла, і по краях поступово йде почервоніння. Починається окислення.

Дуже багато робиться з натхнення і визначається чуттям майстра. Він обмацує і нюхає листя, щоб визначити момент, коли потрібно перервати процес.
  • Прожарювання. Після того, як майстер вирішив, що чай підготовлений досить, його відправляють в центрифуги - на 5-8 хвилин з температурою 250-300 ° С. Такий прогрів зупиняє окислення в листі.
  • Скручування. Роллер - механічна мішалка, яка є на кожній чайної мануфактурі з виробництва улунов. Її завдання максимально зім'яти лист, але не поламати, а вичавити з нього сік і надати йому поздовжнє скручування. У ролерів лист проводить 3-5 хвилин, стаючи вологим і скрученим. При цьому ще більше вивільняються аромати.
  • Сушка. Прогрівання дозволяє уникнути псування листя від зайвої вологості, і в той же час зафіксувати аромати. Процес триває 5-6 хвилин при 70 ° С, потім проводиться досушування 20-30 хвилин при 100 ° С. Після сушіння листя викладають тонким шаром на бамбукові піддони і залишають відпочити на 6-8 годин.
  • Нагрівання-перемішування. Зазвичай ця технологічний ланцюжок відбувається на другу добу. Три послідовні операції - перемішування з нагріванням, скручування і компресія - повторюються багаторазово.

Листя поміщають в нагрівається циліндр, що обертається на кілька хвилин для пом'якшення. Потім їх упаковують в тканинні мішки порціями по 20 кг і спеціальними машинами надають пакетам кулясту форму. Після переміщують в інший автомат, який їх обертає і здавлює.

Ця послідовність проробляється до 20 разів, коли обертання куль відбувається при гарячої температурі (до 200 ° С), і потім 30-40 разів при звичайній.

Коли лист стає схожий на круглу щільну перлину, тоді він повністю готовий.

  • Кінцева сушка. Прибирає залишкову вологість і триває близько 10 хвилин при температурі 100-120 ° С.
  • Сортування. Проводиться вручну і полягає у видаленні невеликих стеблинок. Це покращує зовнішній вигляд чаю, але не впливає на його смак.
  • Повторне прожарювання. Додаткове прогрівання листя при температурі 75-160 ° С не є обов'язковим етапом технології. Ця процедура проводиться за потребою, в основному на прохання замовника. Однак прожарювання впливає на колір і смак напою, надаючи йому слідкувати-карамельні ноти. Чай позбавляється від кофеїну, втрачає в'яжучі властивості і стає легкоуваіваемим продуктом, що дуже важливо, наприклад, для людей похилого віку. Довести сировину до потрібного ступеня і не втратити при цьому ознаки його сортності - справжнє мистецтво.

Опис і заварювання

  • Смак - солодкуватий, з молочно-вершковим відтінком, ледь відчутною гірчинкою і довгим солодким присмаком.
  • Аромат - сильний, стійкий, в той же час легкий, який об'єднав в собі медові ноти, запах квітучого лугу і лісу, солодких ягід, свіжого хліба.
  • Колір - золотисто-медовий з ніжним оливковою відтінком.
  • Ефект - освіжаючий, підбадьорливий, тонізуючий. Лікувальні властивості чаю: ранозагоювальний, зміцнює імунну систему, очищає від токсичних речовин і дарує гарний настрій.

Для приготування Алішань улуна дотримуються пропорції:

  • 1 чайна ложка заварки;
  • 1 чашка води - 150-200 мл.

Чай заварювати при температурі 90 ° С. Вода повинна бути очищена. Посуд попередньо прогрівається. Улун можна використовувати для 7-8 заварок.

Першу зливають практично відразу ж. Другу і третю можна розливати після недовгого наполягання, через 30 секунд. А вже з четвертого разу час заварювання збільшують кожен раз на одну хвилину.

Улуни традиційно готують в гайвані, використовуючи техніку гун фу ча або чайнику.

Оцінити і полюбити якийсь сорт чаю можна не інакше, як шляхом проб. Ніяке опис не замінить особисте враження. Тільки на власному досвіді можна створити особисту чайну колекцію, в якій, безсумнівно, будуть і повсякденні сорти, і дорогий вишуканий напій для особливих випадків.

Чай Алішань цілком підійде на роль останнього і подарує справжнє задоволення і відчуття свята.


Схожі новини:

• Особливості та властивості чаю Те Гуань Інь і як заварювати
• Заварювання чаю кабусеча по японській техніці сентядо
• Як заварювати чай Ходзіча і Банча і їх особливості
• Властивості зеленого чаю Тай Пін Хоу Куй і технологія заварювання
• Ефект чаю Шуй Сянь і його приготування
• Зелений молочний оолонг: користь і шкода, як заварювати чай молочний улун
• Жасминовий улун
• Що таке чай улун: види, властивості улуна, як заварювати