Чай з кардамоном - приємний освіжаючий напій. Він додає організму відчуття спокою, сприяє поліпшенню мозкової активності і ясності розуму. Цінується не тільки за вишуканий смак і чудовий аромат, але і за великі лікувальні властивості.
Кардамон - користь і шкода
Кардамон істотно підвищує імунітет, як профілактичний засіб застосовується при безсонні і депресії. У будь-якому вигляді, наприклад, з чаєм, ароматна пряність позбавляє від метеоризму, сприяє відновленню роботи травної системи і поліпшення обміну речовин.
Полегшує зубний біль, освіжає подих, корисна при серцево-судинних захворюваннях і порушеному кровообігу. Регулярне вживання кардамону сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму, допомагає при нефриті і циститі.
Пряність пекуча, а тому протипоказаннями до вживання є:
- непереносимість індивідуального характеру;
- підвищений тиск;
- вагітність і період лактації;
- гастрит, виразка шлунка;
- захворювання печінки і жовчного міхура;
- дитячий вік до 12 років.
При вживанні варто враховувати користь і шкоду прянощі, і навіть при відсутності протипоказань дотримуватися правила «все добре в міру» і не вживати напій з кардамоном літрами.
Чайні рецепти з кардамоном
Регулярне застосування чудового напою заряджає організм бадьорістю і здоров'ям. Для його створення існує безліч різноманітних рецептів:
Традиційний . Залити 3-4 зернятка кардамону тільки що закип'яченої водою - 2-3 склянки. Варити 5 хвилин. Зняти з вогню, настояти 10 хвилин і процідити.
Такий настій можна додавати в будь-який не ароматизований чай з цукром і часточкою лимона, а для посилення смакових якостей рекомендується додати мед і молоко для м'якості.
Чорний чай плюс кардамон . Закип'ятити півлітра води, додати 3-4 коробочки кардамону, і потомить на невеликому вогні 5-10 хвилин. Додати 2 ч. Ложки чорного чаю, 1 ч. Ложку лимонної цедри, і все знову довести до кипіння. Дати настоятися 10-15 хвилин. Перед вживанням процідити.
Пряний освіжаючий чай . Для приготування знадобляться інгредієнти:
- літр води;
- 3 зелених, 2 чорних стручки кардамону;
- пара пакетиків чорного чаю;
- 3 десертні ложки цукрового піску;
- молоко (за смаковими потребам).
Рідина налити в емальовану ємність, всипати в неї подрібнені товкачем стручки, все довести до кипіння. В отриману суміш додати цукор, пакетики чаю, молоко. Довести ще раз до кипіння, але не кип'ятити. У чашки чай з кардамоном розливається через сито. Чай буде набагато духмяний і мати більш насичений смак, якщо використовувати звичайну розсипний заварку.
Чай з кардамоном і корицею
Сам по собі чай з кардамоном мало ефективний для схуднення, але вкупі з фізичними вправами або дієтою, дозволить прискорити процес. Крім того, його розумне вживання, при відсутності протипоказань, позитивно позначиться на стані здоров'я.
Цей напій треба пити в ранкові години до обіду, не більше 300 мл на добу.
- Закип'ятити півтора літра води, додати 8 Кардамонови зерен, подрібнених в ступці, потомить на помірному вогні не більше 10-15 хвилин.
- У попередньо прогрітий чайник (можна просто обполоснути гарячою водою) покласти 4 чайні ложки чорного чаю, щіпку кориці і корочку лимона або апельсина.
- Залити приготовленим відваром з кардамоном, настояти.
- Додати цукор і молоко за смаком.
Користь напою для схуднення обумовлена його властивістю сприяти поліпшенню травлення і розщепленню жирів. Присутність кориці тільки підсилює ефект, тому вона часто додається в напої для схуднення, наприклад, в лавровий чай .
Рецепт зі спеціями
Для імуностимулюючої протизастудного чаю знадобляться:
- 3-4 горошку чорного перцю;
- 4 стручки кардамону;
- 3 гвоздички;
- імбир, кориця на смак;
- 1,5 склянки води.
Прянощі подрібнити в ступці, висипати в ємність, залити гарячою водою, ретельно перемішати. Варити вміст протягом 20 хвилин з моменту закипання. Для поліпшення смаку можна додати чай, мед за смаком і молоко. Приймати напій краще у вечірній час.
Вважається, що чорний перець більш корисний саме в формі горошку, так як в молотом вигляді випаровуються ефірні масла, якими так багата ця добавка.
Чай з мускатним горіхом і кардамоном проти застуди
Для приготування знадобляться:
- 1 стакан молока;
- 3 склянки води;
- 1 ч.л. чорного чаю;
- шматочок очищеного кореня імбиру або ½ ст.л. імбирного порошку;
- 4 гвоздики;
- по дві щіпки мелених спецій: кориці, кардамону і мускатного горіха.
У воду додати спеції, закип'ятити. Потомити суміш кілька хвилин, потім всипати чайну заварку, настояти пару хвилин, додати тепле молоко і нагріти, не доводячи до кипіння. Цукор і мед в напій додаються за смаком.
Спеції збережуть краще свої корисні якості, якщо подрібнювати їх безпосередньо перед вживанням. Якщо змололи більшу кількість, ніж потрібно, то зберігати мелені спеції слід в герметичному скляному або керамічному контейнері.
Найвідоміший смачний і ароматний напій з кардамоном - це індійський чай масала . У ньому використовується не одна пряність, тому його смакові якості виражені ще більш яскраво.