Добавлено:
0

Не кожен може похвалитися тим, що засинає навіть після «відерця» кави. Але чи означає це, що вечірнє чаювання потрібно обмежити чаєм з м'ятою або ромашкою? Звичайно, ні! Асортимент напоїв, які не погіршать якість сну, набагато більш значний. Записуйте ...

Кращі чаї від безсоння і стресу

Та сама ромашка

Класика жанру і найпопулярніший трав'яний чай, який можна знайти як в супермаркеті біля будинку, так і в будь-якій аптеці. І тому є причини: ромашковий чай має цілу низку корисних властивостей, включаючи і заспокійливий ефект, за який відповідають три речовини: хамазулен, апігенін і кверцетин. Вони діють як спазмолітики: розширюють просвіт судин, знімають головний біль і напругу, надають седативний ефект.

Гірська лаванда

Красиві сині квіти з характерним запахом відомі медикам з давніх-давен. Про те, що лаванда сприяє швидкому засипанню, знали ще в Античності: тоді ж саше з висушеними квітками клали поруч з подушкою, щоб їх аромат заспокоював і знімав тривожність.

Заспокійливий ефект лавандового чаю забезпечується поєднанням танинов і ряду ароматичних речовин терпенового групи (це линалоол, борнеоловий спирт і гераніол). Американські медики довели , що вживання лаванди знімає неспокій і навіть зменшує вираженість проявів депресії. І, звичайно, покращує сон.

І м'ята, і меліса

Ще один лідер серед заспокійливих чаїв. Крім очевидних плюсів ( м'ята і меліса смачні, доступні як в сушеному, так і свіжому вигляді, майже не мають протипоказань, підходять для додавання в звичайний чай і навіть каву), варто пам'ятати і про неочевидних . М'ята - легке знеболюючий засіб, за допомогою якого можна зняти головний біль, симптоми стресу і втоми. А ще вона сприяє швидкому засипанню.

Ароматна материнка

Красива польова трава з характерним ароматом (а заодно і італійська спеція під назвою орегано). Материнка відноситься до сімейства ясноткових, як і чебрець, і схожа на нього за дією на організм : має бактерицидні властивості, допомагає від кашлю і є м'яким снодійним засобом.

Іван чай

Ще один російський специалитет. Іван-чай не містить кофеїн, тому напій з цією рослиною можна (і потрібно!) Пити перед сном. Чай знімає напругу, позбавляє від головного болю і може стати легким снодійним. 

Азіатський лемонграсс

Найпопулярніша азіатська трава, одним своїм ароматом здатна перенести на жаркий тропічний курорт. У лемонграсса маса корисних властивостей . У ньому багато антиоксидантів, які мають протизапальну дію, і ефірних масел, що знімають напругу і тривожність. Заспокійливий ефект цієї рослини використовується і в народній медицині, і навіть в спа-процедурах: недарма в салонах тайського масажу пахне саме лемонграсу.

До речі, пити чай з лемонграсу можна не тільки гарячим. Для того щоб швидше заснути влітку, пийте охолоджений лемонграссовий настій як лимонад.

Конопляний чай

Це не жарт: конопляний чай дійсно вважається одним з найбільш надійних засобів для гарного сну. Напій зміцнює стінки судин, знімає головний біль, знижує тривожність, захищає нервові волокна, нормалізує циркадні ритми і прискорює процес засинання.

Знаменита валеріана

Переходимо до важкої артилерії. Рада «попити валеріану» в стресових ситуаціях звучить, звичайно, банально, але настій або відвар валеріани - більш ніж робочий варіант, коли потрібно заспокоїтися і заснути.

Діючі речовини кореня валеріани лікарської - валепотріати і алкалоїди. Вони сприяють уповільненню серцевого ритму і пригнічення ЦНС. Це не робить валеріану снодійним, але вона полегшує природне наступ сну. Варто пам'ятати, що дія валеріани накопичувальне, п'ють її курсами (в ідеалі - після консультації з лікарем).

Як заспокійливий чай діє на організм

У всіх видах трав'яного чаю містяться речовини (ефірні масла, органічні кислоти і полісахариди), що впливають на нервову систему в якості м'яких пригнічують і заспокійливих засобів. В правильно зібраних трав'яних сумішах компоненти підібрані так, щоб посилити їх позитивну дію на організм.

Чому не підходить звичайний чай?

Найголовніша причина, по якій не варто пити звичайний чай проти ночі, - високий вміст теїну ( той же самий кофеїн, тільки «чайний» ). Це стосується в першу чергу зеленого чаю, але і чорного теж. Звичайно, в каві цієї речовини набагато більше, а його ефект сильніше завдяки високій концентрації молекул і швидкої засвоюваності організмом, але загальна реакція тіла на його дію схожа.

Навіть з урахуванням того, що кофеїн в чаї стримується впливом дубильних речовин (танінів), від звички пити вечорами міцний напій з цукром краще позбутися. Печиво і цукерки теж радимо прибрати на полицю до ранку: не тільки заради красивої фігури, але і тому, що в них містяться швидкі вуглеводи, що дають енергію, яку витрачати перед сном абсолютно нікуди.

Якщо ж без солодкого ви зовсім не можете обійтися, замініть печиво і шоколад на більш нешкідливі зефір або пастилу - і буде вам щастя!