» » Чим відрізняється заварник для чорного чаю від заварника для улуна: поради щодо вибору корисного аксесуара

Чим відрізняється заварник для чорного чаю від заварника для улуна: поради щодо вибору корисного аксесуара

Навіть якщо у вас є заварник, завести другий чайник або Тіпот буде зовсім не зайвим. І причина цього не лише естетична, але і практична.

Чорний індійський або сортовий китайський?

Перш ніж вибирати новий чайник, варто оцінити свої переваги: чи любите ви терпкий ароматний чорний чай родом з Індії або Шрі-Ланки або на вашій полиці переважно ніжні улун і зелений чай , що приїхали з Піднебесної.

У першому випадку все просто: можна купити будь-який вподобаний заварник , відповідний за вартістю. Строго кажучи, звичайний чорний чай невибагливий настільки, що в однаковій мірі розкриває свій потенціал як в чайнику, так і в звичайній гуртку. З китайським чаєм все трохи складніше: його шанувальники переконані, що всі свої найкращі якості він може показати тільки в правильній посуді. Вона повинна бути зроблена вручну з глини і володіти потрібною товщиною стінок. Втім, зараз все не настільки строго і любителі чайних церемоній можуть вибрати заварник зі скла або чавуну.

Кераміка, скло або чавун?

Якщо ви плануєте заварювати чай класичним способом, то зверніть увагу на кераміку . Так, керамічними чайниками можна вважати не тільки китайські червоно-коричневі заварники, а й фаянс, і фарфор. Вони трохи відрізняються за своїм зовнішнім виглядом, але досить схожі за теплопровідності. Кераміку можна підібрати під будь-який інтер'єр, від класичного до лофт, вона універсальна для всіх видів чаю і завжди актуальна. Мінус у таких заварників тільки один - їх крихкість.

Скляні чайники і френч-преси недорого коштують, симпатично виглядають і вписуються в стиль будь-якої кухні. Бонусом ви будете спостерігати за тим, як красиво розгортаються в гарячій воді чайне листя або пов'язаний чай у вигляді квітки. Але з часом скло темніє від чайного нальоту і втрачає свою привабливість.

Чавунні заварники не завжди схожі на закопчені коновки, які було прийнято брати з собою в походи або відвозити на дачу. Це брутальна сучасна посуд, якій місце на кухні в стилі лофт. Втім, головні плюс і мінус чавуну залишаються колишніми - це його теплопровідність і велику вагу. А ще чавун має властивість іржавіти.

Не обов'язково коло: трохи про форму чайників

Традиційно вважається, що хороший чайник круглий чайник. Мовляв, чайному листу потрібно місце, щоб розкритися, а куляста форма підходить для цього найкраще і до того ж краще прогрівається. Насправді чайне листя відмінно розкриваються в посуді будь-якої форми - конічної (як у френч-преса) або навіть квадратної.

Перевіряйте перед покупкою

Ця рада працює навіть з серійними моделями, щодня тисячами сходять з конвеєра, і тим більше з посудом ручної роботи, що має куди більш високі критерії якості.

Отже, що важливо:

  • Кришка обов'язково повинен щільно облягати тіло, в іншому випадку перше ж чаювання загрожує закінчитися розлитим чаєм і невеликими опіками. Крім того, в кришці повинна бути дірочка для виходу пара.

  • Шийка, отвір носика і ручка повинні знаходитися на одному рівні, щоб чай не проливали.

  • Френч-преси та скляні чайники зазвичай містять металеві або пластмасові деталі - сіточку-фільтр або прес. В ідеалі вибирати краще ті, що з металом, хоча вони і дорожче, а пластмасу варто перевіряти на наявність типового запаху.

Класика і сучасність: вибираємо модель

Якщо ви все життя користувалися тільки класичною формою заварочной посуду, радимо трохи розширити кругозір. За останні роки асортимент чайників істотно змінився - тепер в тренді технологічні і незвичайні моделі.

Наприклад, в кінці XX століття в Китаї був придуманий чайник «гунфу», на заході отримав назву «Тіпот», або «чайник з кнопкою». Гунфу складається з зовнішнього і внутрішнього судин: у внутрішньому проводиться заварювання, потім при натисканні кнопки настій переливається в зовнішній, а звідти вже в чашку. Це дозволяє не перезаваріть листя і не допустити їх потрапляння в напій. 

На основі Тіпот були придумані спеціальні пляшки для заварювання чаю. Їх плюс не тільки в розмірі порції, але і в зручності: таку колбу можна взяти з собою на прогулянку або в машину


Схожі новини:

• Молочний улун: користь і шкода, як заварювати правильно
• Як з'явився індійський чай + Способи заварювання
• Користь чаю з перцем і рецепти приготування
• Як правильно заварювати зелений чай: інструкція
• Зелений молочний оолонг: користь і шкода, як заварювати чай молочний улун
• Сорти чорного чаю
• Чорний чай з молоком користь і шкода
• Як правильно заварювати зелений чай: інструкція